У Долинській громаді не заселяють чоловіків, які не стали на облік у військкоматі

Про це кореспондентові Суспільногоповідомив голова громади Іван Дирів.

До 40% мобілізаційного плану виконується завдяки тим людям, які приїхали сюди, залишили жінок і дітей чи відправили їх за кордон. Вони стають на облік. Ми не поселяємо сім’ї, що не зареєструвалися, зокрема і чоловіків, які не стали на облік до військкомату, — сказав Іван Дирів.

Загалом, з його слів, у Долинській громаді вже прийняли приблизно 3 300 людей, які вимушено переїхали з інших областей України.

Вони заселилися у приватному секторі, у квартирах. Даємо дах над головою у комунальних установах, забезпечуємо харчуванням та щоденними потребами. У міській раді є штаб, є гуманітарна допомога, є одяг, взуття, продукти. Усіх забезпечуємо по змозі, — говорить Іван Дирів. — Сьогодні багато громад переповнені, але це не означає, що ми не прийматимемо людей. Хтось їде далі, у Європу, тому звільняються місця, і ми приймаємо інших.

У громаді також приймають дітей з “гарячих” точок. Зокрема, заселили вихованців із Житомирського дитячого будинку.

Нещодавно прийняли дитячий будинок, де багато маленьких діток. Усього є 27 дітей, з них – 19 малюків до одного року. Є також діти з особливими потребами. Їх забезпечуємо і харчуванням, і обладнанням. Хоча вони мали свої меблі: ліжечка, бокси. Ми не можемо сказати, скільки діти тут перебуватимуть. Але будемо підтримувати їх, – розповів Іван Дирів.

Жителі громади передають гуманітарну допомогу для бійців ЗСУ та в міста, які потерпають від активних бойових дій.

Читайте також, У Надвірнянській громаді переселенці відкривають соціально-гуманітарні хаби