Перше, друге і навіть десерт - мешканці Прикарпаття готують військовим на передову. Це тонни домашньої ковбаси, десятки тисяч кілограмів вареників та тисячі смаколиків. Інгредієнти зносять - хто що може, а потім готують за добре перевіреними рецептами. Про це йдеться в матеріалі ТСН.
На шкільній кухні у Калуші кипить робота. Жінки чистять картоплю.
Тут готують борщ та різноманітні супи. У вакуумному пакуванні, аби хлопці на передовій просто залили суміш окропом. Зберігається такий напівфабрикат щонайменше місяць.
Ідея вакуумного фасування перших страв належить двом київським рестораторам. Вивозячи з-під обстрілів сім'ї, вони прихопили зі свого бару спеціальний апарат - вакуумний пакувальник. І тут, в тилу, почали готувати на передову. Продукти - сотнями кілограмів зносять калушани. «Вчора нам вдалося зробити 218 пакетів - це 654 порції - вже розведеного буде. Але збільшуємо», - каже Владислав.
До війни пан Міраб мав ресторан грузинської кухні у Харкові. Нині у Калуші фронтове меню урізноманітнює супом харчо.
Тим часом у Коломиї на кухні пораються працівниці місцевих музеїв. «2 роки мінімум вона стояти буде. Навіть у польових умовах, бо проходить сильну термічну обробку - при температурі 110», - розказують про свої страви волонтерки.
Квасоля з ребрами, домашні ковбаски, тушена капуста з м’ясом, вареники, зрази, голубці. «Кожен наш вареник ми вкладаємо всю свою любов, найкращу нашу енергетику. Ми сподіваємося, коли наші продукти будуть їсти військові, їм це принесе удачу, сили», - кажуть жінки.
Шалено втомлюються, але інакше не можуть. Успішного фронту без надійного тилу, кажуть, не буває.
"Вітамінна бомба від Махна", "Бойовий батончик "Бандерівський" - в Івано-Франківську з вівсяних пластівців, сухофруктів та меду волонтерки роблять енергетичні батончики.
Батончики відправляють у найгарячіші точки України. А віднедавна їх додають і до сухпайків льотчиків.
Читайте також: Калуська громада попрощалася з Василем Цюпером, який тричі йшов на російсько-українську війну