Для роботи вони використовують обладнання, на якому на Гуцульщині тчуть килими, розповіла кореспондентці Суспільного викладачка інституту Ганна Фартушинська.
Щоб виготовити основу для маскувальних сіток, використовують спеціальні нитки із натурального волокна, якими раніше ткали килими.
З її слів, на верстаті виготовляють сітки завширшки 3 м та завдовжки 6 м.
Наразі, розповідає Ганна Фартушинська, виробництво сіток удосконалюють. Усе виготовляють власноруч, а тому — з любов’ю, каже майстриня.
Маскувальні сітки в Косівському інституті почали плести в перший день війни 24 лютого. Тоді викладачі навчального закладу закупили необхідні матеріали, щоб створити спочатку основу — рибальську сітку, каже викладач інституту Василь Перегінець. Однак, з його слів, як це зробити, ніхто не знав. Навчитися цієї справи їм допоміг чоловік із Сумщини.
Загалом у Косівському інституті виготовили 150 м² маскувальних сіток. До виробництва долучаються всі небайдужі — приносять одяг і тканину, ріжуть смужки чи плетуть сітку. Заступниця директора інституту прикладного та декоративного мистецтва Вікторія Дутка розповіла, що зараз найбільше волонтерам потрібен поліпропіленовий аграрний шпагат та камуфляжні тканини.
Читайте також: Смертельна аварія на Франківщині: двоє осіб загинули, троє - травмувалися