Зокрема, у Старому Гвіздці церква Московського патріархату зупинила богослужіння і закрилася.
Коломийські активісти попросили звільнити храм і наполягли на зупиненні діяльності на час війни та переході в Київський патріархат. Це наслідки громадського тиску, який небайдужі мешканці Коломиї у соцмережах назвали “суворою українізацією” Московського патріархату.
Останні дні десятки коломиян – громадські діячі, представники тероборони і самооборони, просто небайдужі мешканці – пікетували церкви Московського патріархату в Коломиї і Старому Гвіздці.
Про причини і мету акцій КУРСу розповіла громадська активістка з Коломиї Ольга Баранецька.
Акція, яку коломияни транслювали у соцмережах, отримала великий резонанс і підтримку у місті, розповіла Ольга. Очевидно, саме це змусило парафію реагувати: сьогодні їхні представники прийшли з пропозицією призупинити діяльність на час воєнного стану і допомагати переселенцям. Активісти наполягали на переході парафії в помісну Православну церкву України.
Розумієте, у нас жодної довіри нема до московської церкви, ми не знаємо, яким чином вони будуть ідеологічно працювати з тими біженцями. Сьогодні після коротких перемовин ми поїхали на Об’їзну, підтягнулася решта громади, і вже як громада – а питання церкви вирішує саме громада – культурно попросили їх геть. Коли вони вийшли, ми оглянули приміщення. Там у них багато приміщень. Це така церква-напівмонастир. Є і житлове приміщення, і навіть стайня з худобою. Ми не заперечували, щоби вони своє все майно забрали зі собою. Щоби їхній священник міг прийти і забрати речі. Але він чомусь вирішив не з’явитися, а прикритися жінками з парафії, – каже Ольга.
Коломиян у приміщеннях парафії чекала несподіванка – чималий склад спиртних напоїв: коньяки, віскі, вина, горілка, багато трилітрових слоїків із самогоном.
Пізніше активісти навідалися до парафії Московського патріархату в Старому Гвіздці – переважно ті, які родом із селища. Місцева парафія прийняла їхні вимоги про припинення діяльності на час війни.
Активісти наразі планують використовувати житлові і господарські приміщення парафій для допомоги вимушеним переселенцям та теробороні.
Реакції Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) на події в Коломиї та Старому Гвіздці поки немає. Остання публікація на офіційному сайті єпархії – це звернення митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима, в якому він запевняє, що єпархія “відстоює суверенітет і цілісність України”, та просить “забути взаємні чвари і непорозуміння”.
Читайте також: Чоловіки-переселенці, які прибувають до західних регіонів повинні стати на військовий облік