У Франківську готуються приймати людей з інших міст у разі загострення бойових дій на Сході

Івано-Франківськ готується не тільки обороняти свою територію у разі нападу Росії, але й приймати людей, які виїжджатимуть із зони бойових дій. Про це розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Суспільне

Руслан Марцінків каже, що з 2014 року через бойові дії до Івано-Франківська переїхали 3,5 тис. людей. За його словами, в міській раді вже опрацьовують варіанти, де можна розташувати людей у разі загострення ситуації на Сході.

"За потреби використовуватимемо приміщення, де є тепло. Друге, де є можливість розмістити — у спортзалах шкіл й інших навчальних закладів. Також плануємо, де можна розташувати наметове містечко, організувати побут: польову кухню, біотуалети, великі намети. Вже рахуємо, скільки карематів, спальників потрібно купити", — каже Руслан Марцінків.

Люди зможуть поселитися також у таборі "Лімниця" та в комунальному готелі  "Бандерштадт".

У "Бандерштадті" є 38 ліжкомісць. Після закінчення ремонту у 4 номерах з'явиться ще 16 спальних місць. 

Керівник готельного господарства "Бандерштадту" Роман Марцінків каже, що в усіх номерах є окремий санвузол та бойлер, ліжка й тумби. У кімнати можна доставити ліжка, якщо людей буде більше. Також є пральня з пральними машинами та сушарками. 

Приміщення для приготування їжі немає. Роман Марцінків каже, що проживання в готелі буде безплатним. 

"Ми з переселенців грошей не брали – минулого разу так було. Готель належить до комунальної сфери, й був такий, можна сказати, меморандум з міською радою. Витрати компенсувала громада міста. Наприклад, за день проживання нам не платили так, як платили б туристи, але покривалися деякі збитки готелю", — розповів Роман Марцінків.

Ганна Ковбас працює операторкою механічного розрахунку в готелі майже 20 років.

"Кримські татари жили трішки довше. А ті люди, які приїжджали з Луганська, з Мар’їнки, то вони собі підшуковували житло. Десь упродовж трьох років одні виїжджали, інші – заїжджали. Але, пам’ятаю, була мама з дочкою, вони дуже довго жили – не могли собі знайти житло", — розповідає Ганна Ковбас.

Станом на 21 лютого в "Бандерштадті" не зареєструвалися жителі Луганської та Донецької областей. Однак, каже Роман Марцінків, до них вже телефонують і цікавляться, чи є місця.

Читайте також: Путін підписав укази про визнання ОРДЛО