У вільний доступ виклали записи народних казок Прикарпаття та Буковини

Народні казки збирав буковинський письменник Михайло Івасюк. Це казки з Буковини та Верховини.

Як інформує Суспільне Буковина, записи народних казок виклали у вільний доступ. 

Михайло Івасюк  записав та упорядкував фольклор, потім видав його у збірці «Казки Буковини. Казки Верховини» (1968).

Їх озвучили журналісти Суспільне Буковина та опублікували на каналі в YouTube.

У плейлисті Суспільного зібрали казки різної тривалості. Кожна історія ілюстрована малюнками, які створив чернівецький аквареліст Павло Півень.

Попеловий коржик

Найкоротша казка. У ній розповідається про наймита Гаврила, який був бідний та мав багато дітей. Заробляв тим, що ходив проситись до панів на роботу. У казці ідеться про одну з таких подорожей.

Наймитова кучма

Багатий чоловік дуже насміхався з гуцулів. Один з парубків прийшов проситися до нього на роботу. За рік праці він попросив у пана кучму.

Опришок-сміхованець

Вдова Ядвіга, коли геть зморщилася та осліпла, захотіла вийти заміж за найкращого хлопця в селі. Серед Довбушевих опришків був дуже веселий парубок, йому і наказав Довбуш оженитися з Ядвігою.

Казка про десять корів

У бідній родині, що мала лише одну корову, народилася дитина. Чоловік прийшов до «Попа», аби охрестити немовля. «Піп» попросив за це великі гроші, яких у родини не було. Тому піп сказав привести йому єдину корову як плату.

Марійка й баба-відьма

Після смерті матері батько Марійки одружився з іншою жінкою. Та незлюбила дівчину і при нагоді вигнала її з хати в дощ, аби та взяла вогню. Марійка потрапила до хати старої відьми.

Решту казок в авдіоформаті можна знайти за посиланням.