Франківщина - у трійці лідерів з найгіршими показниками вакцинації від поліомієліту

З лютого в Україні розпочинається вакцинальна компанія від поліомієліту. 

Це вакцинація дітей, які пропустили щеплення. 

Під час брифінгу заступниця голови ОДА Людмил Сірко розповіла, що восени минулого року на Рівненщині та Закарпатті у 20 дітей виявили поліомієліт. 

З 1 лютого в Україні стартує вакцинальна кампанія з вакцинації дітей, які пропустили щеплення, від поліомієліту, інформує Бліц-Інфо. 

"Це захворювання невиліковне. В однієї дитини стався параліч. Днями на Закарпатті підтвердили ще один випадок. Ліків проти поліомієліту не існує. Єдиний варіант - це щеплення. 6 доз вакцини достатньо, щоб у дитини сформувався імунітет на все життя. Насторожує, що в Україні кожна 3-тя дитина невакцинована. Тож з 1 лютого розпочнеться національна вакцинальна кампанія",- каже заступниця.

Як зазначив директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Ігор Дмитренко, в Івано-Франківській області вакциновано тільки 70% дітей до 1 року і 72,8% старших дітей. 

"Ми в трійці областей з найгіршими показниками вакцинації від поліомієліту. Потрібно провакцинувати 95% всіх діток, щоб не було спалахів. Якщо пропустили щеплення обов'язково прийдіть",- каже чиновник.

В Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській області було проведене соціологічне дослідження, яке показало, що 17% батьків не знають, що таке поліомієліт. 

"В основному хворіють діти до 5 років. Можуть захворіти і дорослі. Вірус потрапляє фекально-оральним шляхом, тобто через брудні руки чи брудну воду, а також повітряно-крапельним шляхом. Найнебезпечніші вірусоносії, адже вони зовнішньо здорові, але заражають інших. В дітей вірус проявляється як ГРВІ, хоча в 1 дитини зі 100 може бути параліч, з них 5–10% помирають через те, що параліч вразив саме дихальні м’язи. В нас 7 тисяч дітей не мають жодної дози і 5 тисяч не мають всіх шести доз. Вакцина у нас якісна з Франції. Вакцинація безкоштовна. Тому закликаю батьків вияснити в педіатра вакцинальний статус дитини і звернутися в заклад охорони здоров'я і отримати пропущені дози",- каже експертка.

Лариса Підвербецька,  експертка ДОЗ з організації педіатричної допомоги назвала основні симптоми хвороби:

Жодних симптомів: без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків. У такому разі вірус створює особливу небезпеку для тих, хто оточує його носія, оскільки присутність і швидке поширення смертельно небезпечної інфекції лишається непоміченою.

Симптоми ГРВІ: лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання, — протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус поширюється найактивніше, залишаючись непомітним через схожість з симптомами грипу.

Рухові розлади: сильний біль в уражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутись за кілька годин.