Веломарафони планують провести у липні і серпні. Про це повідомив Суспільному голова велоклубу “Franko Bicycle Club” Володимир Чернишенко.
Раніше такі веломарафони франківський клуб проводив спільно з велосипедистами Львова і Тернополя. А з 2021 року “Franko Bicycle Club” самостійно займався організацією бреветів (організований велозаїзд) на 200 - 300 - 400 кілометрів.
У 2022 році івано-франківський велоклуб “Franko Bicycle Club” вперше планує організувати на Прикарпатті марафони для велосипедистів на 600 км та 1 200 км.
Володимир Чернишов підмітив, що марафони були доволі успішними. Кількість учасників була вдвічі більшою, ніж очікували. Крім того, на веломарафон були й учасники з інших міст.
Франківці стали також в рази активнішими в участі у марафоні.
Відштовхуючись від велоклубу AUDAX Club Parisien велозаїзди організують на “стандартні дистанції” у 200 км, 300 км, 400 км, 600 км, 1 000 км та 1 200 км. Щоб отримати звання “суперрандоннера”, велосипедист за один сезон має проїхати чотири марафони на 200 км, 300 км, 400 км і 600 км.
При організації велосипедних марафонів є певні правила. Зокрема вони мають відбуватися безпечно для його учасників. Маршрут потрібно прокласти так, щоб дороги були мінімально завантажені автомобільним транспортом.
"Є дві сторони медалі: з одного боку, ми хочемо хороших доріг, щоб велосипедисти їздили не полями у болоті й бруді, а з іншого — там, де хороші дороги, є інтенсивний трафік. Це була перша складність. Друга складність — це те, що залежно від довжини марафону треба обов’язково розраховувати контрольні пункти з харчуванням і відпочинком для спортсменів. Також має бути кілометраж, якщо це — 400 км, то 400 км. Треба так прорахувати маршрут, щоб у 400- та у 600-кілометрових марафонах і старт, і фініш були з Івано-Франківська. Можна або не дотягнути, або перетягнути відстань”, — розповідає Володимир Чернишенко, який займався розробкою трас.
Варто враховувати також, щоб маршрути різних клубів не перетинались. Наприклад, львівський велоклуб також проводить марафони у Карпатах.
До марафону потрібно готуватись незалежно від пори року.
Такі марафони прийнято вважати більше подорожами ніж змаганнями. Проте є ліміт часу. Бревети потрібно долати комфортно, а не швидко.
Читайте також: Бред Пітт, Адель та Дональд Трамп: у Буковелі з'явився музей воскових фігур