Експорт та імпорт товарів: партнери Івано-Франківщини у зовнішній торгівлі

Стало відомо, якими були найбільші партнери Івано-Франківщини у зовнішній торгівлі товарами за період з січня по вересень цього року.

Про це інформує Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Цьогоріч, у січні-вересні обсяги як експорту, так і імпорту товарів в області у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилися у 1,6 раза.

Вони становили: експорту – 852,7 мільйона доларів, імпорту – 706,5 млн дол.

Цьогоріч, Прикарпаття посіло 12 місце серед регіонів України за обсягами експорту товарів у січні-вересні. За обсягами імпорту – 13 місце, за індексами – відповідно 5 та 1 місця.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 118 країн світу.

Основним торговим партнером області в експорті товарів була Румунія, експортні поставки до якої склали 15% загальнообласного обсягу.

У товарній структурі експорту до Румунії переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання і мінеральні продукти.

Також значні експортні поставки здійснювалися до Польщі (13,1% загального експорту області), Туреччини (9,4%), Чехії (7,8%) та Італії (6,5%).

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 627,8 долара, що відповідає 13 місцю серед регіонів держави.

В імпорті товарів найбільшим партнером області була Болгарія (18,5% обласного імпорту). У товарній структурі імпорту з Болгарії основну частку складають мінеральні продукти (97,6% обсягу імпорту з країни).

В обсягах імпорту товарів також вагомими були надходження з Польщі (9,8% обласного імпорту), Російської Федерації (9,6%), Німеччини (7,8%) та Білорусі (6,8%).

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 553,1 мільйона доларів або 64,9% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з січнем-вереснем 2020 року у 1,7 раза.

Імпорт товарів з країн ЄС збільшився проти січня-вересня 2020 року у 1,8 раза і становив 416,5 мільйонів доларів або 59% від загальнообласного обсягу імпорту.