Цьогоріч, вже 14 жителів Прикарпатті стали жертвами трудового рабства за кордоном.
Як інформує Суспільне, завідувачка консультативного центру благодійного фонду "Карітас" Людмила Солодка розповіла, що у 2021 році 12 чоловіків та дві жінки вже отримали допомогу.
Загалом, з 2004 року допомогли 260 людям, які зіткнулися з трудовим насильством. Серед них як чоловіки, так і жінки.
Олег Тримчій, т.в.о. начальника відділу міграційної поліції в області, каже, що цьогоріч не було жодної зареєстрованої заяви щодо випадків трудового насильства.
"Можливо, бояться цього, є різні випадки. Багато чоловіків, до прикладу, не звертаються, бо думають, якщо не пощастило цього разу, то пощастить наступного. Є момент сорому. Хтось не хоче розголосу", – каже Олег Тримчій.
Працівники Івано-Франківського "Карітасу" знаходять постраждалих на організованих акціях. Крім цього, їздять в громади в області.
Розповсюджується інформація про торгівлю людьми. Якщо з'ясується факт трудового рабства - запропонують допомогти як юридично, так і матеріально та фінансово.
Людмила Солодка зауважила, що люди не завжди просять допомогу, бо не завжди знають, що така допомога є.
"На своїх заходах ми завжди намагаємося донести, що якщо у громадах десь був такий випадок, щоб місцева влада знала, куди скерувати людей за допомогою", – каже Людмила Солодка.
Постраждалі від трудового насильства можуть звертатися не тільки в "Карітас", але й департамент соцполітики. Там вони отримають статус особи постраждалої від торгівлі людьми.