На Прикарпатті зафіксували землетрус

Вранці, 23 вересня на межі трьох областей України зафіксували землетрус.

Як розповів OBOZREVATEL заступник директора Інституту геофізики імені С.Субботіна НАН України Олександр Кендзера, такі землетруси небезпечні, якщо в епіцентрі знаходиться населений пункт. 

"Прикарпатський" землетрус  магнітудою в 4,3 характеризують як середній. 

"Це типовий землетрус для Прикарпаття. У цьому випадку він не становить небезпеки, тому що відбувся на невеликій глибині – близько 3 кілометрів – і струси поширилися на не дуже великій площі", – розповів науковець.

Кензера роз'яснив, що землетруси трапляються через наповзання однієї тектонічної плити на іншу. Тут стикається євразійська, невелика арабська та африканська материкова тектонічна плита. Також, серед причин виникнення землетрусів, осідання ґрунту, вимивання твердих порід. Так звана соляна тектоніка. 

Втім, як наголосив фахівець, спрогнозувати де саме ці причини реалізуються у вигляді землетрусу, майже неможливо. 

Олександр Кензера зауважив, що максимальні рівні землетрусів, які можуть трапитися на території нашої країни, уже зафіксовані на карті сейсмічної небезпеки.  При будівництві закладається значно більший влив, адже враховують показники з карти. 

Однак, це не стосується аварійних та передаварійних споруд. Вони не витримають навіть незначний землетрус. 

Науковець додав: "В Україні є достатньо фахівців, які вміють будувати сейсмічно стійкі будівлі, прораховувати, які додаткові напруги можуть виникати в будівлях і спорудах в умовах реалізації максимально можливих землетрусів".

Новини компаній
15:00, 9 грудня