Франківськ екскурсійний: теми, гіди і мова - як змінились екскурсії містом за 10 сезонів

Проведення таких екскурсій для мешканців і гостей міста було започатковано управлінням зовнішніх економічних зв’язків і туризму облдержадміністрації у 2012 році з нагоди відзначення 350-річчя Івано-Франківська.
Начальник відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко у коментарі розповів що з часом відійшли від центральної тематики турів:

"Ми хочемо щоб екскурсії були цікавішими. Спочатку були тільки оглядові екскурсії".

Зараз екскурсії модернізували під зацікавленість аудиторії. Гастромандрівки, романтичні екскурсії, історичні та велоекскурсії. Мова проведення - українська, проте є і екскурсії польською мовою.

"Це пов'язано з тим, що у нас багата спільна історія і часто гості з Польщі хочуть побачити цікаві місця у Франківську, тому ми враховуємо і цю складову", - зазначив Віталій Передерко.

Тематичні екскурсії з'явились лише у 2018 році.

"Теми гіди можуть змінювати щосезону, або залишатись з однією. Все залежить від бажання, креативу та освіченості гіда. Тобто можна одну тему подавати з різних ракурсів".

Виконувати функцію гідів можуть і громадські активісти, або люди які є фахівцями у певній галузі.

Про реставрацію дверей ніхто не розкаже краще ніж Марія Козакевич", - каже Віталій Передерко.

Екскурсії відвідують як гості міста так і мешканці Франківська.

"Часто екскурсії відвідують містяни. Є таке що за сезон одні люди часто приходять на екскурсію, навіть повторно", - розповіла гід Валентина Мельник.

Екскурсовод Валентина Мельник розповідає про "Станіславів з присмаком авантюр, курйозних пригод та пікантних трафунків", каже що всю інформацію вдавалось зібрати з історичних джерел. Не всі вони українською, проте, зізнається пані Валентина, в сучасну еру технологій здобути текст, чи перекласти його не є проблемою. Залишається лише покреативити над подачею.

Новини компаній
11:00, 2 грудня