Медики Франківська долучилися до проведення Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування

Івано-франківські медики долучилися до проведення Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, який з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я триває з 1 по 7 серпня. Упродовж цього часу медпрацівники проводили навчання та заохочували жінок годувати грудьми.

Цього року він проходить під гаслом: "Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність".

Про свій досвід грудного вигодовування розповідає мама двох дітей Ольга Тут. Жінка каже, що 18 років тому народила первістка, проте годувала грудьми два тижні. Тоді, за її словами, медики мало приділяли уваги цьому процесу. Два з половиною роки тому Ольга стала мамою вдруге. Але, за її словами, грудне вигодовування приносило їй дискомфорт та проблеми зі здоров’ям

"Бувало, мої знайомі казали: "Ти що, не можеш заради дитини потерпіти?". Мені просто ще гірше від цих слів ставало. Тому що я думаю, ну як? Я вже не можу. Відчуваю, що вже на останній сходинці стою. І я можу просто потрапити, можливо, навіть у лікарню через такий свій стан. Я вважаю себе сильною людиною, я можу з цим впоратися. І я все одно зробила свій вибір. Я нікого не слухаю в цьому сенсі. Але мені завжди хочеться підійти і обняти ту жінку, яка не змогла або не схотіла. Тому що я знаю, з чим вона може стикатися", — каже Ольга Тут.

Прикарпатка Надія Іванишин народила четверту дитину. Зараз вона з донечкою перебуває в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі. Розповідає, що грудне вигодовування уже налагодила.

"Кожну свою дитину я годувала грудьми, тому що це дуже важливо. Дітки здорові ростуть, більш така прив’язаність мами з дитиною. І я сама розумію, наскільки це корисно", — каже породілля Надія Іванишин.

Завідувачка першого дитячого відділення обласного перинатального центру Оксана Бойко розповідає, що зараз жінки почали більше вигодовувати дітей грудьми.

"Зараз неймовірна кількість інформації на соціальних платформах, багато створених форумів для мамусь, шкіл грудного годування. І саме молоді мами приходять обізнані, свідомі, вони хочуть годувати грудьми. Ще 5 років тому молоді матусі питали: "Може краще якусь кашку?". Тепер вони знають, що грудне молоко — найкраще, що може бути", —сказала Оксана Бойко.

Завідувачка відділення неонатального та постінтенсивного виходжування новонароджених дітей Ольга Кіршак розповідає, що у відділенні надають допомогу передчасно народженим малюкам. Наразі таких є семеро.

"У цьому відділені перебувають маловагові дітки — 1 кг-1 кг 100 г і більше. Відповідно, у них смоктальний рефлекс слабко виражений або й відсутній.Через свій стан здоров’я вони можуть вигодовуватися через зонд. Але нашим основним пріоритетом є те, що дитина має отримувати власне материнське молоко", — говорить Ольга Кіршак.

За словами завідувачки першого дитячого відділення обласного перинатального центру Оксани Бойко, наймолодшою породіллею цього року стала 14-річна дівчина, найстаршій виповнилося 42 роки. Своїх дітей вони обоє повністю забезпечили материнським молоком.