Команда всеукраїнського проєкту Stop_sexтинг розробила заняття для дошкільнят "Моя перша подорож безпечним онлайн-простором". Його пропонують провести у дитячих садочках Івано-Франківська до 30 вересня.
Про це Суспільному Карпати розповіла менеджерка навчальної діяльності проєкту #Stop_sexтинг Аліна Касілова.
Впродовж липня у межах програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти фахівці провели вебінар "Перша дитяча подорож безпечним інтернетом: що про це має знати вихователь".
Зі слів розробників, матеріали можна використовувати і в дитячих садочках, і вдома.
Щоб створити безпечний інтернет-простір для дошкільнят, насамперед потрібно говорити про це з дітьми, каже авторка проєкту: "Дитина має повідомляти батькам про те, що її засмутило, розлютило чи налякало в мережі. Також мають бути обмеження контенту. Батьки мають бути поруч, аби стежити за тим, що дивиться дитина. Потрібно стежити за тим, щоб діти не спілкувалися з незнайомцями".
Крім того, важливий приклад дорослих, говорить психологиня. Якщо батьки увесь час проводять за ґаджетом перед сном, а дитину просять покласти телефон і читати казку, то це не діє.
"Дорослі є першим прикладом для дитини дошкільного віку, – говорить Аліна Касілова. – Якщо ми хочемо, щоб дитина використовувала ці правила у своєму житті, то маємо створювати спільний простір".
Також фахівці проєкту Stop_sexтинг радять виокремити певні зони, де дитина може користуватися інтернетом. Зі слів психологоні, це в жодному разі не має бути ванна чи вбиральня: "Згідно з останніми дослідженнями закордонних фахівців, діти найчастіше роблять оголені селфі на вимогу злочинців у ванних кімнатах, коли батьки теж є у квартирі".
Якщо такий прецендент трапився, важливо, щоб дитина розповіла все батькам, а ті зі свого боку звернулися, зокрема, до кіберполіції.