Заборонити засмагати в соляріях усім, хто молодший вісімнадцяти, на законодавчому рівні хочуть запровадити в Україні провідні дерматологи та онкологи України.
Відвідини соляріїв, на переконання лікарів, сприяють розвитку раку шкіри.
Випадків раку шкіри, серед яких важко виліковна меланома, у країні більшає щороку. Щоб вчасно виявити злоякісні утворення на шкірі, людей запрошують на обстеження – у травні проведуть тиждень діагностики раку шкіри.
Починаючи з тринадцятого травня, у семистах державних і приватних лікарнях безкоштовно консультуватимуть дерматологи-онкологи.
Медики кажуть, що діагноз "рак шкіри" хірурги-онкологи щодня підтверджують кільком пацієнтам, які до лікарні прийшли із родимками, котрі збільшувалися.
Час до часу під ніж лікаря потрапляють ті, хто надміру захоплювався солярієм. Онкологи кажуть, що хотіли б заборонити солярії категорично і назавжди, бо під дією ультрафіолетового опромінення родимка перероджується в меланому — це рак шкіри, який важко піддається лікуванню.
Меланома підступна тим, що довгий час не дає про себе знати: не болить і не свербить. Біль виникає хіба тоді, як пухлина глибоко проросла в тіло і вразила сусідні органи.
Лікарі пропонують уважно стежити за родимками на власному тілі, насторожити має будь-яка зміна кольору, розміру або поява виділень - це може означати, що родимка перероджується на злоякісну.
Дерматологи, тим часом готують зміни до законодавства і хочуть заборонити відвідувати солярії всім, хто молодший вісімнадцять років. Засмага в солярії, на переконання лікарів, може провокувати рак шкіри. Такі заборони є в багатьох країнах Європи, наприклад, в Італії та Норвегії.