Переховуватись «валентинівському стрільцеві» допомагала група професійних злочинців

Особи, які допомагали переховувати «валентинівського стрільця» від правоохоронців, дізналися про його затримання лише сьогодні з інтернет-повідомлень, - стверджують перший заступник начальника управління МВС України в Івано-Франківській області Василь Фелик та начальник управління карного розшуку УМВС в області Ігор Баб’юк. Про це вони повідомили сьогодні в ході спеціальної прес-конференції.

Зі слів пана Фелика, міліціонери, завдяки сприянню дирекції «Діджей кафе», де стався злочин, вже за 1,5 години після стрілянини встановили особу підозрюваного – 28-річного Корягіна Віктора В’ячеславовича. Нагадаємо, 14 лютого цього року -  в День святого Валентина, чоловік у приміщенні коридору «Діджей кафе», перебуваючи, зі слів правоохоронців, у стані наркотичного сп’яніння, керуючись хуліганськими мотивами, вистрілив із травматичної зброї в обличчя 18-річної студентки Вікторії Пилипів, завдавши дівчині тілесних ушкоджень у вигляді забою головного мозку, множинних переломів кісток лицевого черепа, орбіти гайморової пазухи, скульної кістки та набряку головного мозку. В народі зловмисника мало не одразу "охрестили" "Валентинівським стрільцем".

Не зважаючи на досить швидке встановлення особи винного, затримати його тим не менш вдалося лише майже через два місяці після скоєння злочину – 7 квітня в одному з приватних помешкань у старій частині Львова. Зі слів пана Фелика, причина цьому – кваліфікованість самого зловмисника та тих людей, які допомагали йому переховуватись. Як сам В.Корягін, так і ті, хто йому сприяли (а це ціла група професійних злочинців, в тому числі раніше судимих), неухильно дотримувались правил конспірації: зловмисник постійно змінював конспіративні квартири, надовго не затримуючись на жодній з них; майже не виходив, окрім, як задля переїзду в іншу адресу, з приміщення; його товариші регулярно змінювали автівки, призначали зустрічі у нічний час та у місцях, де немає міліціонерів; для зв’язку використовували закриту абонентську групу мобільних телефонів тощо. Наразі точно відомо, що, переховуючись, «валентинівський стрілець» змінив цілу низку адресу спочатку у Чернівцях, потім у Львові.

«Інформацію про те, що розшукуваний перебуває у Львові, ми отримали два тижні тому», - зазначає Ігор Баб’юк. Після цього, з його слів, до міста Лева було направлено групу досвідчених оперативних співробітників, якими було застосовано для встановлення місця перебування зловмисника усі дозволені законом засоби, в тому числі оперативні та технічні. Навіть встановивши адресу, де переховувався В.Корягін, правоохоронці вагались, чи розпочинати операцію з проникнення до квартири і затримання злочинця, оскільки ризик порушити права громадян був дуже великим. Наважились лише тоді, коли отримали інформацію, що чоловіка вкотре планують перевезти в іншу конспіративну адресу. Для цього детально вивчили обстановку на місці, оглянули подібні квартири в інших будинках, щоб переконатись, що у помешканні немає іншого виходу на вулицю; перевірили через оперативні можливості сусідів тощо. Саму ж спецоперацію було проведено настільки професійно, що колеги розшукуваного ще й сьогодні, зі слів І.Баб'юка, були, судячи з їхніх розмов, переконані, що В.Корягін ще на свободі.