Для родини загиблих на Івано-Франківщині організовують реабілітацію

 Сьогодні, 18 вересня учасники реабілітації поїхали в спортивно-відпочинковий комплекс "Садова Гора", що в Тисменицькому районі. Там вони проживатимуть три дні.

У поїздці взяло участь 20 людей. Перед поїздкою родини прийшли вшанувати пам'ять загиблих воїнів у Меморіальному сквері, пише Бліц-Інфо.

«Ця реабілітація для заспокоєння душі і серця, тому що це біль на все життя. Рубець не заживає і потрібно чимось компенсувати. Ця психологічна реабілітація для того, щоб сім'ї на якийсь час могли заспокоїтися, бо це дуже важко. Чим більше такої реабілітації, тим більше родин загиблих з'їжджаються, між собою контактують і спілкуються», - говорить батько загиблого на сході медика-добровольця Ярослава Чомка, голова громадської організації «Івано-Франківської обласної спілки членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО» Степан Чомко.

З родинами загиблих реабілітація відбувається вже четвертий рік поспіль.

«Ми працюємо як психологи. Ще є двоє волонтерів. В нас є ціла програма, аналогів якої в Україні немає. Ми з батьками, дітьми, дружинами, братами та сестрами загиблого нашого ветерана, і воїна спілкуємося, і допомагаємо їм усвідомлено проживати те горе та біль, яке прийшло в їхню родину. На сьогодні програма є досить успішною, тому що у цій реабілітації все більше і більше людей хочуть брати участь. У нас це уже шостий тренінг. Крім того, ми проводимо паломницькі поїздки в духовні місця. Уже було зроблено більш як десять таких поїздок», - говорить співкоординатор Центру психологічної допомоги учасникам АТО в Івано-Франківську Наталка Чаплинська.

Під час реабілітації для учасників проводять різні майстер-класи.

«Ми проводимо майстер-клас з витинанки та кераміки. Вирізаємо з паперу різні вироби, плетемо браслети зі стрічок. Також проводимо індивідуальну роботу, і для чоловіків, і жінок, які люблять рибалку. В нас є така можливість порибалити. Є заняття за інтересами, але в основному, спираємося на психологічний блок», - каже психологиня.

Психологи допомагають сім'ям усвідомлено проживати свої дні.

«Відгуки різні є. Хтось захоплений, тому що отримали результат. Наше завдання полегшити їхній біль. У когось є загострення цього процесу. Знаємо, що може бути й такий болючий процес, але ведемо тоді супровід. Для оздоровлення треба загострення. Ми це розуміємо і тоді людям стає легше після цього», - додає пані Наталія.

Для проведення реабілітації громадська організація «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО» виграла проєкт, коштом якого оплачується проживання, харчування, транспорт та перебування родин загиблих. Тож, ще одна поїздка запланована наступної суботи. Планують такі виїзди і надалі.