Як налаштувати себе на позитивні думки, як молитися та поводитися, у тому числі й в соцмережах – сьогодні радить читачам ПІК прес-секретар Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, ієрей Володимир Лукашевський. Він також пояснює, чому коронавірус – не кара Божа, пишуть Версії з посиланням на ПІК.
Служба Божа онлайн – це не фільм
Перед тим, як давати поради, отець Володимир нагадав:
Коли людина відчуває потребу у духовному, то завжди може долучитися до служби Божої онлайн. І дивитися трансляцію не як фільм, а брати активну участь у молитві.
Молитва – це розмова з Богом
Отець Володимир зауважує, що важливо не просто повторювати форму, слова, які до нас вже хтось сказав, а щиро вірити у їхню силу.
Володимир Лукашевський радить, коли є обмаль часу чи відчувається якась тривога, кілька разів промовляти Ісусову молитву: “Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного”.
Він також зауважує, що у вільному доступі є молитва за закінчення пандемії, яку написав папа Франциск.
Духовну поживу можна знайти й у книгах, особливо Біблії, та у фільмах. Наприклад, отець порадив один із улюблених своїх фільмів, “Кароль. Людина, яка стала Папою ”.
Стусанець нам від Бога
У Біблії сказано про різні хвороби, землетруси та інші катаклізми. На думку отця Володимира, Бог нас ними не карає, бо він нас любить.
Заспокоїтись та бути корисним
Священник пригадав, як нещодавно ховав батька свого друга. Три дні роздумував над словами, які скаже на похороні. Зрозумів, що вони підходять й до становища з пандемією.
Тобто навіть під час поширення хвороби треба шукати позитив. Адже негативні думки “з’їдають” людину і від них навіть можна з’їхати з глузду. У цьому часі у нас можуть відкритися очі на важливі речі й відбутися якісні зміни. Наприклад, розгорнулася робота волонтерів, які допомагають медикам. Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ теж продовжує активно допомагати як лікарям засобами захисту, так і забезпечувати потребуючих найнеобхіднішим.
Заново полюбити сім’ю
На думку ієрея, карантин – чудовий час, щоб налагодити стосунки у сім’ї, бути в гармонії з дітьми. До цього часто батьки поверталися з роботи, обмінювалися кількома фразами, вечеряли, займалися побутовими справами та йшли спати. А тепер можна не кваплячи, розсудливо спілкуватися й отримувати від цього моральне задоволення.
“Без лайки та фейків
Володимир Лукашевський заохочує людей бути порядними завжди – на вулиці, вдома і в соцмережах. Неправильно, коли людина поводиться по-християнськи під час служби у церкві, а потім думає погане про того, хто випадково наступив їй на ногу. Неприпустимим отець вважає й те, що особа називає себе побожною, але тішиться смертям від коронавірусу у Росії. Навіть у Фейсбуці поливають брудом один одного під постами про церкву.