Про це кореспондентам Суспільного розповів генеральний директор лікарні Манолій Піцуряк.
Друга хвиля медичної реформи стартувала з першого квітня. Усі лікарні перейшли на фінансування через Національну службу здоров’я України за договорами на конкретні медичні послуги.
Генеральний директор Манолій Піцуряк каже, що медзаклад підписав угоду з Нацслужбою здоров’я на чотири пакети послуг. На це, за словами Манолія Піцуяка, на дев’ять місяців передбачено 10 мільйонів 376 тисяч гривень.
"Нарахована зарплата по Солотвинській лікарні за квітень місяць 1 млн 520 тис. грн. Реально ми маємо 1 мільйон 4 тисячі. Ще 150 тисяч буде добавлено. Як з цього виходити, повірте, не знаю. Я – досвідчений керівник і звик працювати у бюджетній системі. Я вмію витрачати кошти, вмію раціонально використовувати. Але нас не навчили заробляти гроші", – каже Манолій Піцуряк.
Ще однією проблемою Солотвинської районної лікарні є те, що вони належать до гірських населених пунктів, і за це медикам передбачена доплата, платити яку вони з новим фінансуванням не будуть мати звідки, адже вона не прописана у договорі з НСЗУ.
Гендиректор КНП пояснив: "Згідно із законом "Про статус гірських населених пунктів" та з відповідними постановами Кабміну, заробітна плата виплачується на 25% більша, ніж в інших лікарнях. Але нам ту послугу дають як для лікарні в низинній території. За пакетом послуг ми беремо однакові кошти, а нам натомість потрібно на 25% більше рахувати. Звідки ті кошти брати – нереально".
Про те, що лікарням не вистачає грошей, під час брифінгу повідомив і міністр охорони здоров’я Максим Степанов: "Вони отримають кошти в 2020-му році менше, ніж у це було в 2019-му році. І це зменшення – від 10 до 50% по деяких лікарнях, деяких медичних закладах. У зоні особливого ризику недостатнього фінансування галузі знаходяться протитуберкульозна служба, психіатричні лікарні, екстрена медична допомога та спеціалізовані медичні напрями".