Вимушений карантин змушує багатьох українців проводити багато часу вдома. За перший тиждень карантину багато хто встиг вже поприбирати, подивитись фільми, підписатись на різні навчання та нарешті почати робити зарядку.
Вирощування рослин як спосіб зміцнення імунітету
Що ж ще такого можна зробити? - займіться вирощуванням рослин!
ЯК РОСЛИНИ ПОКРАЩУЮТЬ ВАШЕ ФІЗИЧНЕ ТА ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВЯ?
1. Підвищення якості повітря.
Більшість міських жителів проводять час в приміщеннях, де забруднення повітря може бути в кілька разів вище, ніж на відкритому повітрі. Відмінно очищують повітря такі кімнатні рослини алоє, хлорофітум, монстера, пеларгонія. Вони захищають нас від бактерій і вірусів, а крім того заспокоюють нерви і покращують настрій.
2. Збільшення фізичної активності.
Доглядаючи за рослинами, особливо. якщо Вам повезло і Ви маєте власну ділянку, Ви збільшуєте фізичне навантаження, а цим самим знижуєте ризик виникнення серцево-судинних захворювань, раку, діабету, зменшують стан тривоги і депресії. Отже, саме на карантині можете почати готувати грядки до посіву рослин, або вже сіяти насіння в своїх теплицях. Садівництво - це цікавий і простий спосіб включити фізичні вправи в ваше повсякденне життя. Дітям зазвичай подобається працювати з грунтом і дізнаватися про рослини. Садівництво допомагає розвивати моторику і загальну витривалість, допомагає боротися з ожирінням. Наприклад, за даними Гарвардської медичної школи, всього за півгодини простих робіт в саду спалюється 135 калорій.
3. Знайомство з навколишнім світом.
Догляд за рослинами - це цікавий і простий спосіь дізнатись багато цікавого про світ навкруг.. Дітям зазвичай дуже подобається працювати з грунтом і дізнаватися про рослини. Садівництво допомагає розвивати моторику і загальну витривалість, концентрувати увагу.
4. Підвищення самооцінки.
Низька самооцінка є поширеним явищем серед підлітків і молодих людей. Підлітки зазвичай порівнюють себе з іншими в соціальних мережах або відчувають тиск суспільства, заохочує їх виглядати або діяти в певних рамках. Але прогулянки на свіжому повітрі в саду мають цілком природні і реальні відчуття хвилювання від взаємодії з природою і зовнішнім світом, які неможливо штучно симулювати.
Коли діти або дорослі доглядають за рослинами, вони спостерігають як на їхніх очах відбувається трансформація. Дитина може швидше усвідомити своє перетворення з дитини в підлітка.
Городництво - це один із способів знайти почуття власної гідності, незалежно від соціального походження і статусу. Зрештою, будь-який садівник відчуває гордість, коли приходить час збирати власний урожай овочів. Це, безумовно, вселяє додаткову впевненість в себе і надає задоволення власним життям.
Зняття стресу і занепокоєння.
Коли ми милуємося рослинами в приміщенні або на вулиці, ми в цей момент звільняємося від повсякденних турбот і внутрішніх конфліктів. Це мирне заняття, яке супроводжується позитивними емоціями і воно несе тільки позитивний вплив на нас.
Взаємодіючи саме з рослинам Ви тим самим зменшуєте стрес, що погодьтеся, дуже важливо в час, коли звідусіль ллються тільки погані новини!