Прикарпатті чоловіка розповів, як його свекор з дружиною намагалися отримати медичну допомогу, а сімейна лікарка ігнорувала симптоми недуги. Батьки його дружини обоє контактували з односельцями, які повернулися з Італії, пенсіонерам наполегливо радили лікуватися удома.
Врешті, чоловік помер у швидкій, у його дружини підтвердили коронавірус, йдеться у сюжеті ТСН, пише Курс.
Пост киянина Дмитра Соболя збурив соцмережі. У тексті зазначалося: “Помер наш батько, а половина нашої сім’ї зараз у різних лікарнях”.
Під час розмови у Скайп розповідає, що все почалося із дзвінка до батьків дружини у село Вовчківці 20 березня.
“Мати третій день кашляла й мала температуру. У батька теж підвищена температура трималася п’ятий день. До лікарів не зверталися”, – каже Дмитро.
Діти налякалися, коли дізналися, що батько зустрічався з односельцями, які повернулися з Італії. Стареньким наказали негайно звертатися до сімейної лікарки. Утім, та обмежилася телефонною консультацією.
“Не може їх прийняти, бо сама на лікарняному вдома. Сказала, що у симптомах нічого страшного немає. Мовляв, пийте більше рідини”, – згадує чоловік.
Відтак батьки поїхали до Коломиї. В інфекційній лікарні у матері почули хрипи, однак відпустили додому, каже Дмитро. Діти ледве домоглися, щоб у Вовчківці таки приїхала швидка і хоча б матір госпіталізували.
За кілька днів четверо односельців, з якими контактував батько, злягли з коронавірусом. Стан свекра, розповів Дмитро, також погіршився. За невисокої температурі з’явився кашель. Сімейна лікарка про госпіталізацію далі мовчала.
“Вона не здогадувалася, що батько має діабет, який може не давати високу температуру”, – розповів зять померлого чоловіка Дмитро Соболь.
Минуло ще кілька днів, Дмитру раптом подзвонили дезінфектори, що оброблятимуть хату у Вовчківцях. Батько на той момент вже ледве дихав у лікарні в Коломиї. Його готуються перевозити в Івано-Франківськ. Дорогою у швидкій чоловік помер. Тільки наступного дня, за словами Дмитра, у матері взяли аналізи, які підтвердили коронавірус. Жінку перевезли до обласної інфекційної. Також госпіталізували і родину як контактних.
За фактом смерті чоловіка відкрили кримінальне провадження. Судмедексперти зробили розтин. За попередньою інформацією, там була вірусна пневмонія. Однак вірус київська референс-лабораторія не виявила.
“Ми вважаємо, що тест зробили неправильно. Дочекалися шість днів із дня смерті”, – наголосив чоловік.
Своєю чергою, медики запевняють, що усі звинувачення безпідставні. Сімейна лікарка протоколу в жодному пункті не порушила.
“Чоловік був під спостереженням сімейних лікарів як контактна особа, без проявів захворювання. Під час першого ж прояву підвищення температури негайно викликали бригаду швидкої для госпіталізації”, – розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Чемний.
Тим часом Дмитро каже, що розголосу цій історії надав насамперед для того, аби дорослі діти зараз частіше дзвонили своїм літнім батькам, щоб не втратити дорогоцінний час.