Якщо Національна служба здоров’я України не підпише договір з Івано-Франківським обласним фтизіопульмонологічним центром стосовно медичного пакету послуг “стаціонарна допомога дорослим та дітям із нехірургічними захворюваннями”, то з першого квітня там не зможуть обслуговувати пацієнтів з пневмоніями та бронхітами.
І це при тому, що у Міністерстві охорони здоров’я видали фтизіопульмоцентру ліцензію. Також медзаклад визначили як лікарню, у яку має госпіталізувати людей з коронавірусом, пише Суспільне.
У пульмонологічному корпусі працює 80 медиків. Лікар Анатолій Монюк каже, що колектив стурбований, бо колеги не знають, як працюватимуть з 1 квітня: “Що нам робити? Виходити на роботу чи ні? Зараз кожен медик на вагу золота. Ми прийдемо на роботу, бо від нас залежить життя пацієнта”.
У пульмонологічному центрі – 90 ліжко-місць. Зараз тут перебуває 27 пацієнтів з підозрою на коронавірус.
Генеральний директор обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Малофій розповідає, що неодноразово звертався до Національної служби здоров’я, та конкретної причини, чому з ними не підписують контракт йому не надали.
“В мене склалося таке враження, що вони не розуміють структури нашого закладу. Ми є фтизіопульмонолігчний центр. Ми лікуємо не тільки хворих на туберкульоз, а й людей з легеневими патологіями. Ми це все пояснювали Національній службі здоров’я. Якщо з першого квітня нічого не зміниться, куди дівати пацієнтів, яких ми зараз лікуємо. До мене вже приходять медики писати заяву на звільнення, бо не бачать тут майбутнього”, – каже Любомир Малофій.
Заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний повідомив, що пульмонологічний центр визначили як медзаклад, який може госпіталізувати людей з коронавірусом.