Івано-Франківськ зовні спокійний, та медики б’ють на сполох

Івано-Франківськ у неділю не такий людний, як звичайно. Хоч крамниці працюють у звичному режимі. Відвідувачів небагато. Продуктів – у достатку, так само й миючих засобів, одноразових серветок, рушників тощо. В громадському транспорті пасажирів негусто.  

В аптеках захисних масок давно нема, зате є дезсередники у вигляді гелів, спреїв. Та навіть противірусна оксолінова мазь. Звісно, від коронавірусу то не захист, однак змащувати ніздрі перед виходом на вулицю не зайве, пише Голос України

Відкриті церкви. В храмах прихожан трохи є, сидять навіть на лавках геть упритул. До хреста на тетраподі, як зазвичай, не підходять. Однак чимало людей молиться надворі. Прохолодно, зате сонячно й безпечніше. 
В одній із перукарень майстрині – без захисних масок і рукавичок. На запитання, чому так, пояснюють, що інструменти дезінфікують. 

Повного карантину в Івано-Франківську наразі нема. Однак усе може змінитися з понеділка. Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку міський голова Руслан Марцінків, 16 березня на виконання Указу Президента відбудеться засідання комісії з надзвичайних ситуацій. Після неї буде оприлюднено результати, а також вжито додаткові заходи щодо посилення безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. 

За повідомленням Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ, протягом минулого тижня в області на грип та ГРВІ захворіло 7880 осіб, а зокрема 5623 дітей до 17 років. Серед дітей зниження захворюваності проти такого ж періоду торік – на 8,4%, серед дорослих – на 14,3 %.  

В області протягом 42 -11 тижнів проти грипу вакциновано 3122 особи. Щеплення – за власні гроші, кошти підприємств та організацій. З початку епідсезону 2019-2020 років на ГРВІ захворіло 136 644 особи, госпіталізовано 3979 осіб.  

На Прикарпатті загалом із підозрою на коронавірус звернулося семеро осіб. На щастя, не підтвердилося. Заступник головного лікаря КНП «Галицька лікарня» Галина Борецька повідомила на своїй сторінці у Фейсбуку про один такий випадок. До закладу 13 березня звернувся пацієнт зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,50, відчуття задухи. Він недавно повернувся з-за кордону. Обстеження показало: рентгенографія – норма, насиченість крові киснем 99% – норма, проте пацієнт наполягав на його ізоляції та госпіталізації  до обласної клінічної інфекційної лікарні. Дезінфекційні заходи проводили працівники лікарні та лабораторного центру. 

«Прагну, щоб ми могли запобігти поширенню хвороби. Насамперед це – дотримання вимог карантину: не відвідувати місця масового скупчення людей, дотримуватись дистанції до особи не менше 1,5 метра, при хворобі –  самоізолюватися і повідомити свого сімейного лікаря телефоном, щоб спільно вибрати тактику спостереження та лікування. Також прошу небайдужих  допомогти лікарні, щоб ми могли захистити наших працівників. Нам потрібні респіратори класу не нижче FF2, одноразові рукавички нестерильні, дезінфікуючі засоби, халати одноразові та хірургічні (можливо, хтось зможе пошити). Це все є, але в недостатній кількості. Сподіваємося на розуміння й допомогу», – написала Галина Борецька.