Мінерали, корисні копалини України, петрографія (гірські породи), історична геологія та палеонтологія (викопні рештки флори та фауни). Збирали експонати понад 140 років.
Про це пише Суспільне.
Їх купували на виставках, у музеях та в приватних колекціонерів по всьому світу. Зокрема, в Бонні, Парижі, Празі, Відні, Нью-Йорку, Фрайбурзі, Дрездені, Страсбурзі, Філадельфії тощо.
Заснували музей у 1873 році при Львівській технічній академії. Один із засновників – Юліан Медвецький.
5 грудня 2007 року геологічний музей постановою Кабміну отримав статус національного надбання.
До слова,приміщення музею оновлять за грантові гроші.Про це йшлося під час обговорення роботи над грантовим проєктом «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України».
Геологічний музей розташований в головному корпусі
Івано-франківського національного технічного університету нафти і газу у залі площею 550 м2. Колекціі музею поповнювались завдяки придбанню експонатів на виставках, у музеях, в експедициях і в приватних осіб в Боні, Парижі, Празі, Відні, Нью-Йорку, Фрайберзі, Дрездені, Страсбурзі, Філадельфії тощо. За 140-річний час існування музею було зібрано багато взірців з усьго світу. Робота геологічного музею тісно пов'язана з навчальним процесом, максимально сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців. Цій меті служить і структура музею, відділи якого представлені систематичними колекціями:
- мінералогії;
- петрографії;
- корисних копалин;
- історичної геології;
- палеонтології.
В геологічному музеї постійно проводяться заняття з студентами та екскурсії для школярів та ліцеїстів міста та області, гостей і делегацій з України та зарубіжних країн. Ведеться і наукова робота. Складаються систематичні каталоги на електроних носіях по всім відділам експозиції В 2007 році мінералогічна колекція геологічного музею отримала високу оцінку держави - їй було надано статус
національного надбання.