Бюджет Івано-Франківська-2020 піде на борги і штрафи

Фінансову ситуацію у місті обговорювали у студії Суспільного із заступником голови Франківська Русланом Гайдою, директором міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайлом Смушаком, депутатом міськради Іваном Гарасимком та співзасновником ініціативи “Франківськ який треба берегти” Юрієм Козакевичем.

Про це пише Голос-Інфоз посиланням на Суспільне.

Руслан Гайда про борги міста

– На сьогоднішній день є борг, зафіксований по єдиному соціальному внеску за 2019 рік, – 10 млн грн. Його несплачено, але до кінця цього місяця, я думаю, його погасять. Це єдиний борг, який перед податковою несплачений. Протермінованих боргів за 2020 рік поки що немає. За 2019 рік недофінансування бюджету складало 340 млн дефіциту. Це ті гроші, яких в міста просто не було.

Михайло Смушак про борги департаменту

– 465 тис. грн податків не заплатив департамент житлової, комунальної політики та благоустрою у минулому році. Хотів би зазначити, що кожен структурний підрозділ виконавчого комітету працює відповідно до затвердженого бюджету і до бюджетного фінансування, яке здійснюється централізовано в Івано-Франківську. Було певне недофінансування, ми вийшли на таку суму. Вона була оплачена. Як структурний підрозділ, ми працюємо в межах певного бюджету. В нас є чітко передбачені видатки і ми не можемо здійснювати на свій розсуд платежі. Відповідно закривалися в першу чергу зарплати, у другу – податки.

Іван Гарасимко про позачергову сесію

– Нам необхідно зрозуміти, що у місті завдяки децентралізації з’явилися гроші, але цих коштів ми не маємо і успішно залізли в борги і пеню. Депутатський корпус ініціюватиме скликання позачергової сесії міської ради з приводу фінансового стану, який є у місті, і будемо вирішувати. Бо треба називати речі своїми іменами і відповідати за ці всі діяння.

Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПІ в області Олександр Орищенко про штраф і роз`яснювальну роботу

– За 2019 рік було застосовано десь близько 700 тис. грн штрафних санкцій за несвоєчасне перерахування податків. Згідно з Податковим кодексом виплата заробітної плати здійснюється тоді, коли нараховується і сплачується податок… Люди отримали зарплату, тому що це була виплата через касу, і законодавство в такому разі дозволяє відтермінування податків на 3 дні. Тут було допущено порушення, і податки сплатили пізніше. Ми провели роз`яснювальну роботу, направили листи до міського голови, до фінансового управління, щоб такого більше не трапилося, тому що це додаткові видатки. У міській раді нам пояснили, що це людський фактор. Вони сказали, що таке більше не повториться.

Юрій Козакевич про борги

– У 2018-му році на департамент житлової, комунальної політики та благоустрою було виділено 450 млн грн, у 2019-му – 220-250 млн, у 2020-му році – 20 млн грн. І ця сума піде на погашення боргів перед підприємцями. А таких підприємців є багато. Вони готують позови в суд, щоб забрати у міста гроші. І дай Бог, щоб у міста вистачило грошей погасити борги. Борги по підрядниках – мінімум 70 млн (із власних джерел), борги по податковій – від 60 до 70 млн, і 20%, на які штрафує податкова, – становитимуть приблизно 15 млн… Сумарно є приблизно 270 млн грн боргів. І це спадок 2019-го року, який ліг на бюджет 2020-го.

Юрій Козакевич про дефолт

– Чи міська влада чесно готова визнати той стан справ, який є зараз? А зараз стан справ називається дуже просто – дефолт. Дефолт – це коли якийсь суб’єкт господарювання (місто) не виконує свої фінансові зобов’язання. Це реально фінансова криза. Якщо ми будемо замовчувати, місто скотиться до стану банкрутства – юридично визнаного стану дефолту. Бюджет 2020-го року іде на латання дір 2019-го.

Михайло Смушак про бюджет 2020-го

– З нового року ми не уклали жодного нового тендеру. Працюємо над тим, що є. Ми маємо дефіцитний бюджет. І ми повинні думати, за рахунок чого ми будемо його покривати.