Станом на кінець 2019 року інноваційний проєкт Промприлад.Реновація зібрав понад $5 млн від 409 інвесторів, серед яких міжнародні організації й фонди, іноземні та українські компанії та десятки приватних інвесторів.
Промприлад.Реновація – це трансформація старого заводу у центрі Івано-Франківська на інноваційний центр, де взаємодіють бізнес, влада, культурно-освітні проєкти та ініціативи. Промприлад не має єдиного інвестора, долучитися до реалізації може кожен з мінімальним вкладенням від $1000.
СЕО проєкту Юрій Филюк розповідає: «Ми працюємо над тим, щоб перетворити Промприлад на точку активації регіону, з подальшою реплікацією цього досвіду по всій країні. Саме тому ми хочемо залучити до цієї історії якомога більше людей. Серед тих, хто вже встиг долучитися до проєкту, є як професійні інвестори з високою діловою репутацією, так і ті, для кого ця інвестиція стала першою в житті. Однак усі ці люди об’єднані спільною метою. По суті, на Промприладі ми формуємо спільноту проактивних людей, які готові нести зміни вже сьогодні».
Діяльність проекту в цифрах та фактах
▲ $5 022 074 сума залучених інвестицій від приватних інвесторів та компаній ▲ $758 722 сума залучених коштів від 13-ти фондів ▲ 409 інвесторів ▲ 9 компаній-інвесторів ▲ 32 партнери ▲ 5 800 кв. м реконструйовано та введено в експлуатацію ▲ 20 компаній-резидентів ▲ 15 функціональних просторів ▲ проведено 663 події ▲ запущено Віртуальний тур ▲ 40+ групових екскурсій ▲ 300+ людей працюють на ревіталізованих просторах ▲ 120+ Кількість активних запитів на оренду ▲ 400+ згадок в медіа ▲ 200К+ відвідувачів |
|
Це перший подібний імпакт-інвестиційний проєкт в Україні. Платформа «Тепле Місто», яка є ініціатором Промприлад.Реновації, раніше запускала низку інших імпакт-проєктів, в тому числі громадський ресторан Urban Space 100, який фінансувався спільнокоштом. Але на відміну від Urban Space 100, Промприлад.Реновація передбачає повернення інвестицій у вигляді дивідендів. Та при цьому вкладені кошти ще й сприяють внеску у розвиток міста та регіону. Проєкт направлятиме 70% прибутку на виплату дивідендів інвесторам, а решту 30 % – на фінансування ініціатив розвитку міста та регіону. До 30 % площ центру будуть надані соціальним і громадським організаціям на пільгових засадах.
«Коли ми тільки розпочинали кампанію із залучення інвестицій, про імпакт-інвестування у нашій країні майже ніхто й не чув. Тому перед нами стояло одразу декілька завдань: з одного боку пояснити, що таке імпакт-інвестиції і чому проєкт Промприлад.Реновація такий важливий для України, а з іншого – залучити великих та дрібних інвесторів, які не лише готові вкласти свої кошти в проєкт, а ще й поділяють наші цінності. Тому самі інвестори також стали важливим каналом комунікації» – каже менеджерка в проєкті, Аліна Токмиленко. |
|
Крім того, Промприлад.Реновація здобув велику міжнародну підтримку та був представлений на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, у верхній палаті парламенту Великої Британії, у Торонто під час Конференції з питань реформ в Україніта на Економічному форумі в Криниці-Здруй (Польща).
Нині завершився перший етап інвестування, протягом якого планувалось продати емісію акцій на суму 125 млн грн. Наступним кроком стане переоцінка активів та оновлення бізнес-плану, що відбудеться на початку 2020-го року. І вже потім розпочнеться другий етап інвестування. Протягом 5 років проєкт залучить понад 700 мільйонів гривень, аби поетапно запустити на 38 тис. кв. м території Промприладу 6 інноваційних будівель і парк.
Наразі на території Промприладу вже діє пілотний поверх та інші ревіталізовані простори. Це 5800 кв. м, що відновлені відповідно до загальної бізнес-моделі проєкту, успішно функціонують і приносять плановий прибуток. Серед 20 організацій і компаній-резидентів, які тут розмістилися, – представники бізнесу, громадського сектору та міської влади. Разом вони утворюють унікальну екосистему на перетині чотирьох основних напрямів: неформальної освіти, сучасного мистецтва, нової економіки та урбаністики.
Ініціатором проєкту Промприлад.Реновація є івано-франківська платформа «Тепле Місто» у партнерстві з LvBS (Україна), Інша Освіта (Україна), MitOst (Німеччина) та PACT (США).