І в пошуках позитивних емоцій, зимові активності навіть «на один день» при надзвичайних ситуаціях можуть затягнутися на невизначений час з непрогнозованим результатом при відриві від цивілізації.
Поряд із готовністю психологічною, фізичною, відповідним одягом та спорядженням для впевненості, що все буде добре, насамперед, потрібно уміти відсилати свої GPS-координати. Вправлятись потрібно до походу. В епоху повального користування смартфонами з вбудованими модулями GPS дані навики повинен опанувати кожен, пишуть Версії.
Застосування системи супутникової навігації GPS та спеціального комп’ютерного програмного забезпечення в пошукових операціях вдосконалювали й гірські рятувальники та волонтери, які працюють в транскордонному гірському регіоні Словаччини, України, Польщі та Чеської Республіки під час спільних навчань в місті Криніца (Республіка Польща) на базі Групи Криніцкої GOPR. Цінність спільних навчань полягала в практичному випробуванні та застосуванні пошукових методів в гірській місцевості через імітовані пошукові операції.
При правильній організації пошукових заходів, застосовуючи відповідні методи обшуку території та передбачаючи поведінку потерпілого – пошукові операції будуть успішними.
І зима для всіх принесе лише позитивні емоції, заряд енергії та задоволення.
Навчання відбулись в рамках проекту «Розвиток карпатської платформи співпраці гірських рятувальників», що фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом (International Visegrad Fund).