Батькам на замітку. Як одягти дитину взимку

Холодна пора року вже не за горами.  Тепер же прийшов час довгого одягання, в перемішку з  дитячим протестом і сльозами. Тим, у кого дитина ще дуже мала, це поки незнайоме, а от мами малюків старше півроку вже щосили «воюють», збираючись з дитиною на прогулянку. Втім, мова не про те, як впоратися з дитячим опором одягання. Поговоримо ми про те, як одягати дитину взимку: саме в цьому питанні ряд мам допускає помилки, які згодом призводять до небажаних результатів.

Важливо пам'ятати: якщо дитина одягнена ЗАНАДТО тепло, то вона обов'язково замерзне на вулиці, тому що спітніє. Давно пора відмовлятися від такої манери одягання, якою користувалися наші мами. Утеплені колобки з ручками, які стирчатьі туго зав'язаними шарфиками - уже не в моді. Як одягти дитину взимку в сучасному світі, вам підкажуть інноваційні винаходи.

Отже, для початку варто розбити погодні умови на кілька категорій, щоб правильно підібрати гардероб своєї крихітки: 

-5°... +5° Для такої погоди дитячі лікарі рекомендують термобілизну (футболку з довгим рукавом і колготки), комбінезон на синтепоні або мембранного типу, шкарпетки бавовняні, а не вовняні, взуття з мембранною тканиною і шерстяною устілкою, шапочку вовняну, теплі рукавички з поліестеру. При температурі повітря до -5° термобілизна - це відмінна заміна светра. Вона здатна виводити вологу і створювати з теплого повітря захисний шар на тілі дитини. Малюк залишиться сухим і не буде потіти навіть при активному русі. Термобілизна прийшла в наш побут з військової екіпіровки, роблять її з синтетичних матеріалів і вовни. Синтетика погано зберігає тепло, але здатна виводити зайву вологу. Шерсть, в свою чергу, добре гріє, але вологу затримує. Поєднання цих двох матеріалів і дає потрібний ефект. Буває, що у дитини виникає алергічна реакція на шерсть. У такому випадку термобілизну можна цілком замінити бавовняною футболкою і светром з льону або бавовни з домішкою синтетичних тканин.

-10°...-5° Коли на вулиці трохи похолодало, попередній комплект малюка можна утеплити ще одним шаром - одягнути легку водолазку з льону, бавовни або синтетичних тканин. Ноги бажано додатково утеплити вовняними шкарпетками.

-15°...-10° Такий температурний режим досить холодний, і вже не тільки для дитини. Поверх термобілизни надягаємо комплект одягу зі штучної легкої вовни (флісу). Поверх звичайних шкарпеток - обов'язково вовняні. Черевики з мембраною можна замінити на звичні для зими в минулому валянки або унти. Для цієї погоди краще підійде комбінезон на пуху. Поверх вовняної шапочки накидаємо капюшон комбінезона. На руки краще надягти вовняні або з хутряною підкладкою рукавиці.

-23°...-15° Якщо не боїтеся такого морозу і прийняли рішення йти на прогулянку, то одягати дитину слід так само, як при температурі до -15°. Однак час прогулянки має бути обмежений. Щоб не було обмороження, щоки крихітці варто намазати жирним кремом.

Головне правило: не перегріти 

Адже застуда виникає через те, що зіпріла дитина швидко промерзає. Тож о під час прогулянки стежте, щоб дитина не спітніла. А якщо ви заходите в магазин, то обов'язково розстебніть куртку дитині, зніміть шапку. 

Правило "плюс один, мінус один" 

Якщо під час прогулянки ваша дитина постійно сидітиме на санках або в колясці, надягніть на неї на одну одежинку більше, ніж на себе. Якщо ваш карапуз активно рухатиметься і гратиметься, одягніть на одну річ менше, ніж на себе. Адже у дітей теплообмін значно швидший, ніж у дорослих, саме тому, коли ваше щасливе маля гасає по майданчику, ви стоїте і мерзнете. Тому, замість того, щоб одягати на прогулянку дитину, як капусту, краще самі одягніться тепліше.

Ноги в теплі 

Дуже важливо, щоб ніжки дитини були завжди в теплі. Для цього на мороз одягайте шерстяні шкарпетки та вибирайте черевики з натуральних матеріалів. Щоб сніг не потрапив усередину черевиків, вибирайте штани на гумках і достатню довжину. 

Білизна тільки з натуральних тканин 

Щоб дитина не промерзла на прогулянці, під комбінезон і светр одягніть білизну - майку й штанці, колготки - з бавовни або шерсті. Не треба одягати багато одежинок, важливо, щоб вони були досить легкі, просторі та не обмежували рухів дитини. Важливий нюанс для одягу, призначеного для зимової вечірньої прогулянки, - вставки, що відбивають світло. 

А як же ротик і носик? 

Закривати ніс і рот шарфиком не варто, адже це може призвести до того, що дитина вдихатиме вологе холодне повітря через промоклу від конденсату тканину.

Яка шапка краща 

Шапка має бути з шерсті й бавовни хоч би наполовину. Краще додатково одягти капюшон у разі необхідності. Якщо в дитини іноді болять вушка, краще вибрати шапку з ущільненням на вушках. Якщо малюк не любить зав’язки на шапці, купіть шапку-шолом, яка до того ж закриє шию.

Ручки загартовуємо? 

Рукавички теж вибирайте із натуральних матеріалів. На початку прогулянки, якщо на вулиці не дуже холодно, можна якийсь час не одягати на малюка рукавиці - з метою загартовування. Якщо ви плануєте ліпити снігову бабу, краще прихопити з собою кілька пар або купити водонепроникні рукавички.

Ну і головне. Якщо ваша дитина вже шкільного віку, то треба прислухатися також до її думки. 

Заходьте до магазинів "Модники та модниці", де Ви зможете обрати якісний та модний одяг для Вашої дитини!