Пізні пологи - ознака довголіття чи реалія цивілізованого життя: що робити? Поради фахівця

Не секрет, що значна кількість жінок сучасного суспільства відважуються чи вирішують народжувати дітей пізніше. Багато жінок прагнуть спочатку добитися чогось в житті: кар’єрного росту, стабільного фінансового становища. Крім того, не кожна дівчина змогла знайти свою другу половинку до 30 років. Народжувати в нестабільних відносинах готова далеко не кожна жінка — не хочеться, щоб дитина росла без батька.

Репродуктивний вік жінки - період, протягом якого можливе зачаття, виношування та народження дитини. Відтермінування народження нащадків стало звичним явищем: середній вік першонародження збільшився на 3,5 роки за останні три десятиліття.

У жінок після 35 років спостерігається поступове виснаження яєчників. Після 40 років швидкість атрезії фолікулів збільшується вдвічі. Однак навіть при задовільному оваріальному резерві у пацієнток 35+ збільшується ризик генетичних поломок ооцитів та відповідно ембріонів. Крім того, такі жінки мають більше соматичних та гінекологічних захворювань.⠀

Цікаво: вчені вважають, що пізні пологи - ознака довголіття:

Дослідження фахівців Бостонського університету виявило прямий зв’язок між віком породіль і тривалістю їх життя: ті, хто виробляв на світ потомство, розмінявши четвертий десяток, частіше доживали до 95 років. При цьому наявність дітей, народжених раніше, не мало значення.

Запланована вагітність після 36 років — явище не таке вже й рідкісне. Жінки підходять до цього з усією серйозністю, багато хто з них намагаються не нехтувати порадами фахівців.

Що робити:⠀

  • Періодично перевіряти власний оваріальний резерв. Це не складно та інформативно, достатньо пройти УЗД органів малого тазу та здати аналіз крові на статеві гормони, а сама ФСГ та АМГ
  • Не відкладати народження першої дитини на невизначений час. Якщо особисте життя не складається до 30-32 років, то варта замислитися над кріоконсервацією власних “молодих” яйцеклітин на майбутнє
  • Застосування допоміжних репродуктивних технологій, зокрема ЕКЗ, є ефективним методом. Один цикл стимуляціі можна прирівняти до 12 овуляцій, а це практично рік планування вагітності. При умові, що овуляція відбувається кожного місяця.

Однак потрібно пам’ятати, що у жінок 40+ ефективність програм складає в середньому 10%. Вірогідність настання вагітності зменшується на 4,7% з розрахунку на кожен рік життя у жінок після 30 років.⠀

Плануйте власне майбутнє вже сьогодні з Медичним центром репродуктивного здоров'я «Дамія»

Медичний центр репродуктивного здоров'я "Дамія" - це комфортабельні умови, новітні методи діагностики та високопрофесійні лікарі.

Ми надаємо якісні послуги генетичних досліджень, лікування безпліддя та збереження фертильності.

Маєте до нас запитання, хочете зробити обстеження чи лікування? Пишіть нам або телефонуйте:
Тел. +38 (0342) 52 40 04
Тел. +38 (099) 443 35 35
Тел. +38 (098) 499 42 42