Російські соцмережі “Вконтакте” та “Одноклассники” зберегли за собою місце в топ-10 найбільш відвідуваних сайтів. Крім того, другу п'ятірку рейтингу очолює ресурс Yandex.
Про це йдеться у дослідженні інтернет-аудиторії України за жовтень, яке виконується на замовлення ІнаУ компанією Factum Group Ukraine.
Перша трійка найпопулярніших сайтів залишилася незмінною: Google, Youtube, Facebook.
Російський Yandex займає 6-те місце, за ним йдуть Odnoklassniki (ok.ru) на 7-ій сходинці.
Vkontakte(vk.com) перегнав Іnstagram та займає 10-те місце серед найпопулярніших сайтів за відвідуваністю в Україні у жовтні місяці цього року.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко своїм указом від 15 травня ввів в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Зокрема, провайдерам заборонили надавати доступ до російських соціальних мереж "ВКонтакте", "Однокласники" і всіх сервісів Yandex і Mail.Ru.
29 грудня 2017 року Міністерство освіти і науки України доручило закрити доступ до доменних зон ".ru" і ".ру" в навчальних закладах та інших установах, що належать до сфери управління міністерства.
Втім, незважаючи на рішення РНБО, українці продовжують масово використовувати "Вконтакте", Yandex, Mail.Ru та інші російські сервіси. У цьому їм допомагають різноманітні анонімайзери, VPN-майстри і браузери зі "вшитим" VPN, наприклад, Yandex Brauser, Opera або Tor.
Довідка.
Opinion Software Media © - це проект медіадосліджень інтернет- аудиторії України, заснований на user-centric підході. Проект був запущений Інтернет Асоціацією України на початку 2010 р. Основна мета дослідження - аналіз відвідуваності веб -ресурсів та соціально- демографічний профіль їх відвідувачів. Виконавець проекту - компанія InMind Factum Group Ukraine.
Дослідження засноване на роботі постійно діючої репрезентативної панелі інтернет-користувачів, на домашні та робочі комп'ютери яких установлене спеціальне ПЗ . Дана методологія дозволяє здійснювати моніторинг усіх відвідуваних українськими користувачами інтернет - ресурсів, як національних, так і закордонних. Панель репрезентує інтернет-користувачів усієї України віком 15 років і старше. Її дизайн заснований на даних періодичних установчих досліджень населення України, які проводяться оффлайн.