Чи можливо переплутати аналізи пацієнтів в лабораторії Сімедгруп в Івано-Франківську?

Чому помиляються лабораторії

У багатьох лікарнях досі стоять історичні ФЕКи (фотоелектроколориметри), які ніде в розвинутому світі медициною вже давно не використовуються. Спеціалісти радять довіряти сучасним апаратам закордонного виробника – швейцарського Hoffman La Roche, німецького Human, іспанського RAL та інших.

Інша біда – неможливість підтримувати температурний режим. Це коли у кабінеті, де беруть кров, немає кондиціонера. За вікном +20, в кабінеті – ще тепліше, а пробірка з вашою кров\’ю там стоїть кілька годин. Інколи – діб…

Через застаріле обладнання стається приблизно 30% усіх помилок.

Інші 70% – через недбалість лікарів. Це коли з районних лікарень кров за 100 кілометрів везуть у звичайній маршрутці. За цей час білок у крові згортається. Або коли медсестра шукає вену, поки не посиніє рука. Результат – гемоліз або руйнація еритроцитів. Достовірним такий аналіз вже не можливо зробити.

Звісно, людина не здатна захиститися від помилок діагнозистів самостійно. Але кількох порад варто дотримуватися.

Якість аналізу починається ще у кабінеті лікаря, який його призначає. Багато лабораторних тестів потребують спеціальної підготовки. Тому, щоб зменшити ризик помилки, просіть у лікаря інструкцію. Наприклад, аналіз крові на ліпіди треба здавати після триденної безжирової дієти. Гормони визначають тільки у конкретний час. Зазвичай всі аналізи крові здаються натщесерце – не раніше, ніж через 12 годин після останнього прийому їжі. На результат аналізів може впливати прийом медикаментів, куріння, споживання жирної їжі.

В лабораторії поцікавтесь, на якому обладнанні працюють. 

Дізнайтесь, чи не перевозитимуть ваші аналізи в іншу лабораторію. Якщо знаєте, куди, – їдьте і самі здавайте аналіз на місці.

Поцікавтеся, чи проходила лабораторія оцінку якості. Це стимулюватиме їх дбати про власну репутацію.

Чи можливо переплутати аналізи пацієнтів в лабораторії Сімедгруп в Івано-Франківську?, фото-1

Ми живемо в час передових технологій та новітніх ІТ програм, тому наша клініка СІМЕДГРУП слідкує за новинками. В нашій лабораторії придбано та впроваджено в експлуатацію лабораторну інформаційну систему, яка інтегрована з аналізаторами -автоматами. Робота цієї системи передбачає штрих кодування пробірок та баночок з біоматеріалом ,який поступає в лабораторію. Вона також передбачає автоматичну передачу виконаних досліджень з апаратів, на яких виконуються дослідження, в бланки результатів аналізів, які отримує пацієнт. Це саме той крок, який зроблено для того, щоб виключити ризик переплутування аналізів. 

Як все відбувається? Медична сестра реєструє пацієнта в системі і йому автоматично присвоюється індивідуальний номер ,та формується електронний бланк замовлення. В присутності пацієнта медична сестра маркує його пробірки, баночки штрих кодами з індивідуальним номером. На пробірці крім штрих коду є ініціали пацієнта. В лабораторію поступають вже промарковані пробірки з біоматеріалом. Перед виконанням досліджень лікар, в лабораторії, подбає щоб апарат, на якому буде виконуватись дослідження, зчитав штрих код, який є на пробірках чи баночках. Коли дослідження зроблено, то автоматична система передає їх в бланк результатів пацієнта. 

Що дало нам, як лабораторії, впровадження лабораторної інформаційної системи та її інтеграція з апаратами? По-перше це оптимізація лабораторних процесів, по-друге це точність в роботі та виключення помилок. Є ще один плюс-це можливість акредитувати лабораторію відповідно до міжнародного стандарту ISO 15189. 

Що хочемо порадити пацієнтам? Чекаємо вас в нашій лабораторії, де ви можете отримати власні, добре виконані дослідження і як результат, отримати точну інформацію про стан свого здоров'я.