За дезертирств прикапатського офіцера ЗСУ суд на пів року відправив на гауптвахту

На Прикарпатті старшого лейтенанта за дезертирство засуджено на 6 місяців з відбуваням арешту на гауптвахті.

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області у відкритому судовому засіданні визнав винним військовослужбовця військової служби за контрактом однієї з військових частин Прикарпаття у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 408 КК України (дезертирство).

Про це інформує пресслужба військової прокуратури Західного регіону України.

У суді військовою прокуратурою Івано-Франківського гарнізону доведено, що старший лейтенант К., діючи умисно, в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, не з’явився на службу до розташування військової частини, куди був відряджений для виконання службових завдань.

У ході судового засідання офіцер вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю і щиро розкаявся. Суд врахував усі обставини і засудив військовослужбовця до 6 місяців арешту з відбуванням на гауптвахті.

Довідка.

Відповідно до ст. 55 Кримінально-виконавчого кодексу України (далі – КВК України) військовослужбовці, засуджені до арешту, відбувають покарання на гауптвахті.

Гаупвахта - місце в армії, де примусово утримують військовиків-порушників військової дисципліни. На гауптвахті обладнують загальні та одиночні камери для заарештованих, окремі камери для допиту, двір для прогулянок, караульні приміщення тощо.

На відміну від виконання покарання у виді позбавлення волі під час відбування арешту для засуджених військовослужбовців праця не є обов’язковою. Однак начальник територіального управління ВСП має право залучати засуджених військовослужбовців до робіт з господарського обслуговування та благоустрою території управління без оплати їхньої праці, але не більш як протягом двох годин на день.
Однією із особливостей відбування арешту військовослужбовцем є те, що під час такого відбування засуджений військовослужбовець не може бути представлений до присвоєння чергового військового звання, призначений на вишу посаду, переведений на нове місце служби, звільнений з військової служби, за винятком випадків визнання його непридатним до військової служби за станом здоров’я. До того ж час відбування арешту в загальний строк військової служби і вислуги років для присвоєння чергового військового звання не зараховується, крім випадків, коли зарахування строку арешту відбувається як захід заохочення за сумлінну поведінку та ставлення до військової служби.