У Франківську по суботах "Сірки" безкоштовно стерелізують тварин

Це працює і допоможе зменшити кількість безпритульних тварин в місті.

Щосуботи благодійна організація "Дім Сірка" в Івано-Франківську організувала безкоштовну стерилізацію тварин.

Влаштували мініопераційну у магазині-студії “Світ Сірка”, що на вулиці Вовчинецькій 2б (новобудова за дві хвилини від гіпермаркету ”Метро”).

.

Кожної суботи з 11.00 до 17.00 до 16 листопада включно тут на стерилизацію котів і собак приймає дипломований ветлікар.

Процедура триває до години часу. Рекомендації лікар надає. Препарати можна придбати також на місці. 

Стерилізація проводиться за попереднім записом.

Багато відвідувачів залишають пожертви для тварин – суму кожен визначає на власний розсуд. 


Навіщо потрібна стерилізація котів та собак й навіщо потрібна кастрація псів та котів?

Не тільки заради спокою та комфорту людей, що живуть поруч з ними. Стерилізація кішки або собаки до пологів значно знижує ризик онкології молочних залоз, прибирає ризик розвитку піометри, робить тварину спокійнішою. Мова йде саме про стерилізацію кішок та собак хірургічним шляхом, бо стерилізувати кішку без операції, не завдавши шкоди її здоров'ю, неможливо. Є сильні гормональні препарати, введення яких надовго припиняє тічки, але вони мають величезну кількість важких побічних ефектів та діють лише тимчасово. Тобто через деякий час, ви отримаєте тварину з порушеним гормональним балансом, порушенням функції надниркових залоз й все одно в тічці. Не варто намагатися перехитрити природу, зверніться до ветеринара та розв'яжіть цю проблему раз й назавжди.

Кастрація набагато менш травматична операція, ніж стерилізація й займає у досвідченого ветеринарного хірурга лише кілька хвилин. Кастрація псів та котів робить їх набагато спокійніше, прибираючи ризик бійок, в яких вони можуть отримати не тільки травму, але й заразитися важкими вірусними захворюваннями через укус або подряпину. Крім того, якщо ми говоримо про домашніх котів та собак, то кастрація прибирає таку серйозну для їх господарів проблему як мітки. Якщо мітки собак не мають настільки сильного запаху, то жити в компанії кота що мітить зможе не кожен. І навіть якщо ви постійно замиваєте мітки та прибираєтесь, це не означає, що запах не в'їсться в ваші речі. Часто власники кота вже так мимоволі звикають до запаху його міток, що слабкий запах від своєї куртки або плаща вже не відчувають, чого не скажеш про їх оточення. Повірте, ваш кіт не стане плакати за втраченими бубонцями, а ви все-таки зможете, не червоніючи, заходити в транспорт. Та й брати на руки, гладити чисту тварину, яка приємно пахне, набагато приємніше, ніж навіть найулюбленішого кота з жахливим запахом.

За дослідженнями британських вчених, домашні стерилізовані коти та кішки живуть в середньому 15-20 років, нестерилізовані тварини, що не мають свого будинку, або яких випускають гуляти без нагляду - 3-5 років. Це середні цифри, але вони змушують задуматися.
Не варто забувати й про надзвичайну плодючість кішок. Відраз після вигодування одного виводку кошенят, кішка починає співати й кликати котів знову. Кішки що живуть на вулиці в'яжуться у кожну тічку та приносять величезну кількість нікому не потрібних кошенят щороку. У свою чергу, ці кошенята також підростають та починають розмножуватися. Проходить зовсім трохи часу й замість однієї кішечки, яку жалісливі сусіди пожаліли та пригріли в під'їзді, ми отримуємо натовп кішок й котів, жахливий запах та бліх. Так, в такому під'їзді не заводяться пацюки та миші, але людям там теж стає нестерпно жити. Зовсім інша картина, якщо мешканці або забирають кішку жити додому, або стерилізують, й дозволяють їй жити при будинку, надавши їй їжу та воду. На мисливські здібності кішки це ніяк не вплине, гризунів вона буде ловити й далі. Але її організм не буде виснажений пологами та вигодовуванням кошенят, вона буде здоровою, щасливою й міцною кішкою.


Не менш актуальним є питання стерилізації бродячих собак. Саме збиваючись в так звані «собачі весілля», розпалені від гормонів пси, що бігають за сукою, найчастіше й нападають на людей та дрібних тварин. Прибираючи причину, ми прибираємо слідство. Найчастіше, стерилізовані в ранньому віці собаки набагато менш агресивні та забіякуваті, поводяться набагато спокійніше, в їх компанію з двох-трьох стерилізованих та спокійних собак й порівняти неможливо зі збудженою зграєю з восьми-дев'яти псів та тічної суки.



Стерилізовані тварини живуть довго та щасливо, за умови, що операція була проведена належним чином. При правильному годуванні, вони не повніють, залишаються грайливими, веселими та рухливими. Не варто боятися стерилізації. Коли людина говорить: «Нехай моя кішка краще родить, а я всіх роздам!», вона не думає ні про свою кішку, що ризикує загинути під час пологів без відповідної ветеринарної допомоги, ні про ціх кошенят, лише частина яких потім потрапить в хороші руки, ні про тих кошенят, що вже існують и яких вона цим своїм рішенням позбавить будинку. Їй так простіше. А тварини постраждають. І особливо це стосується тварин, яким взагалі нікому допомогти. Маса виснажених, бездомних кішок гинуть під час пологів. Їм просто нема кому надати допомогу. Давайте не будемо байдужими та зробимо їх життя хоч трохи легше. Адже у вуличній кішечки набагато більше шансів пережити важкі часи, добуваючи їжу лише собі, а не ще п'яти-шести кошенятам. Просто будемо трохи милосерднішими до тих, хто цього потребує. І тоді нам не будуть завдавати незручностей натовп кішок в під'їзді та величезні «собачі весілля» поруч з будинком, через які неможливо відпустити дитину в школу без супроводу.