Цього тижня на робочій нараді заступники голови обласної державної адміністрації Дмитро Романюк та Василь Івасик, керівники структурних підрозділів ОДА, міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» обговорювали питання розбудови Івано-Франківського аеропорту.
Дмитро Романюк зауважив, що питання розвитку міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» є одним із пріоритетних завдань, які поставив обласній державній адміністрації президент України:
«Розбудова цього підприємства, об’єктів його інженерно-транспортної інфраструктури говорить про те, що для обласної державної адміністрації питання розвитку таких підприємств є пріоритетним. Проведення цих робіт на території міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» дозволить значно розширити авіасполучення з обласним центром та засвідчить те, що наш регіон є економічно активним».
На нараді йшлося про Концепцію розвитку міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ», зокрема, потребу закупівлі та встановлення сучасного обладнання, вирішення питання будівництва системи інструментального заходу літаків на посадку ILS/DME, аеродромно-диспетчерської вишки, проведення інвентаризації земель спільного користування та отримання правовстановлюючих документів на землю.
Про фінансові та юридичні аспекти будівництва допоміжних навігаційних споруд міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ», визначення алгоритму дій у фінансуванні цього проекту та організацію взаємодії обласної державної адміністрації з фахівцями Державного підприємства повітряного руху України «Украерорух», міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» щодо механізмів дій у цьому контексті розповів Василь Івасик.
Обговорили й реалізацію проекту з поетапної перебудови аеровокзалу та його фінансові аспекти.
2 серпня президент Володимир Зеленський з першим робочим візитом прилетів до Франківська. Перший візит був у франківський аеропорт.
Наразі аеродром франківського аеропорту є у спільному використанні цивільної і військової авіації. Зітно-посадкова смуга належить Міноброни. Офційно аеропорт знаходиться у концесії ТОВ “Скорзонера”, директором якої є нардеп минулого скликання Олександр Шевченко.
Від держави потрібна реконстукція зітно-посадкової смуги, яку використовують і цивільні, і військові. Для будівництва нової злітної смуги потрібно 2 роки і 32 млн доларів. Загальна вартість робіт близько 40 млн доларів.
Спорудження об’єкта відбуватиметься у рамках концесійного договору. Орієнтовна вартість проєкту реконструкції складатиме 2,14 млрд гривень.