"Різниці в тому хто перед Фемідою не має", - франківський нардеп Фріс про арешт Дубневича

31-го жовтня народні депутати дозволили арештувати Ярослава Дубневича. Він став першим обранцем Верховної Ради 9 скликання, котрого позбавили недоторканності.

Інформацію про те, що стосовно Ярослава Дубневича ведуть розслідування, ще у вересні оприлюднили в Національному антикорупційному бюро. На думку детективів НАБУ, Дубневич, будучи головою транспортного комітету ВР, пролобіював виділення коштів на закупівлю стрілкових переводів для залізничників. Для закупівлі обладнання було організовано спеціальну схему. Компанія "Корпорація КРТ", що належить Дубневичу та його старшому братові Богдану, придбала продукцію у виробника, "Дніпропетровського стрілочного заводу", потім перепродала її іншій приватній компанії, "Арго", яка зі свого боку продала її "Укрзалізниці". Сам товар доправили безпосередньо із заводу кінцевому покупцеві. Унаслідок такої схеми ціна обладнання зросла з початкових 525,9 млн грн, за які його продав виробник, до 637,9 млн грн, які за нього заплатила "Укрзалізниця".



“За попередньою оцінкою слідства, особи, причетні до злочину, упродовж 2013–2018 років легалізували понад 2 млрд грн доходів, одержаних злочинним шляхом. Попередня правова кваліфікація – статті 209, 212 і 366-1 КК України", – йдеться в повідомленні НАБУ.

Брати Дубневичі – старожили української політики. Обидва разом починали політичну кар'єру на початку 2000-х у БЮТ. Ярослав навіть був заступником глави фракції цієї партії у Львівській обласній раді. Потім політична кон'юнктура змінилася, і у 2010 році братів обрали до Львівської облради від партії "Відродження". У Верховну Раду VII скликання у 2012 році вдалося пройти тільки Ярославу, який ішов на вибори як самовисуванець, але пізніше приєднався до фракції УДАР. У Верховній Раді VІІІ скликання обидва брати були членами фракції БПП.

За підрахунками громадської ініціативи "Чесно", Ярослав Дубневич є фігурантом 38 антикорупційних розслідувань. Переважно вони стосуються махінацій із тендерними закупівлями для "Укрзалізниці". За даними антикорупційних активістів, фірми, афілійовані з братами Дубневичами, роками постачали обладнання залізничному перевізнику за завищеними цінами.

За даними проєкту "Слідство.Інфо", бізнес-інтереси братів Дубневичів не обмежуються постачанням обладнання для залізниці. Сімейству належить безліч житлової та торговельної нерухомості у Львові, а також будівельні компанії, які виконували державні підряди у Львівській області.

Крім того, Дубневичі пов'язані і з газовим бізнесом. У грудні минулого року Ярослава Дубневича вже хотіли позбавити недоторканності. Подання про це передав до ГПУ керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Тоді Дубневичу закидали оборудки із закупівлями газу для ТЕЦ у Львівській області. Проте тодішній енпрокурор Юрій Луценко повернув подання в САП для "суттєвого доопрацювання доказової бази".

Подальшу долю Ярослава Дубневича має вирішити Вищий антикорупційний суд. 2 листопада народному депутату призначили заставу в розмірі 100 млн грн, однак брати його під арешт суд не став.

Народний депутат по одномандатному виборчому округу №84 Івано-Франківської області   Ігор Фріс пояснив, чому не голосував за затримання та арешт свого колеги по Раді Ярослава Дубневича.

“Вирішив все ж написати про Дубневича. Просто дістало відписувати кожному. Не знаю, як для інших, але для мене свідоме застосування законодавства не пустий звук. І для таких, як Дубневич також. І він має по завершенню суду отримати відповідне покарання. Можливо, і арешт. Це аксіома. Різниці в тому, хто перед Фемідою, немає. Тому і дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності від мене був. Як і від більшості колег. А ось на арешт і затримання – ні”, – пише Ігор Фріс.

Народний депутат зазначає, що в поданні генпрокурора відсутні доводи, для чого потрібен арешт.

“А це прямо вказано в законі про регламент. Ну не має право ніхто порушувати закон! Ні депутат. Ні просто людина. Тому для мене, як і попередні 20 років, законність у діях – на першому місці. Емоції і політичні рішення далеко позаду. От з цим я і йшов. На цьому і хочу поставити крапку. Я так живу і нічого не буду змінювати.

П. с. Слідство триває 2 роки. І генпрокурор навіть не обмовився в подання на арешт, як Дубневич заважав його проводити, і для чого той арешт потрібен. А коли ти сидиш і бачиш посмішку на обличчі ПОПа при цьому – сюр ще більший від таких подань… 

Вчора був суд, який підтвердив відсутність необхідності арешту Дубневича, застосувавши до останнього запобіжні заходи, які не пов'язані із взяттям під варту або домашнім арештом.”, – додає народний депутат.