Уряд планує створити українську електронну бібліотеку

За даними міністра культури Володимира Бородянського в Україні 15,5 тисяч бібліотек, і він вважає, що вони повинні трансформуватися.

Український культурний фонд і Міністерство цифрової трансформації планують спільну роботу над створенням електронної бібліотеки. Про це заявив міністр культури Володимир Бородянський.

Про це пише 0342.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Про такий намір міністр повідомив коментуючи популяризацію читання, яку назвав одним із завдань свого відомства.

"Для того, щоб люди більше читали, у них повинна бути звичка читати. Звичка читати формується в школі, в сім'ї, в дитинстві. Тому частина наших дій, зусиль і коштів буде разом з Міністерством освіти спрямована на те, щоб така звичка з'являлася в школі. Це перше. І друге - це наявність контенту, тобто наявність цікавих книг", - сказав Бородянський.

"Зараз ми працюємо. Український культурний фонд разом, зараз вже приєднається Міністерство цифрової трансформації щодо створення української електронної бібліотеки. Для того, щоб у кожній школі, у кожному місті, де є інтернет або де він буде найближчим часом, була можливість дитині дістатися до книги.... Доступ ми забезпечимо, наприклад, електронним способом", - заявив міністр.

Він додав, що уряд розглядає варіант електронних книжок, щоб створити "мінімальний бар’єр" для доступу до літератури. За даними Володимира Бородянського, в Україні наразі публікується близько 8 тисяч найменувань книжок щорічно, але він вважає, що цього недостатньо.​

"Їх (книжок – ред.) чимало, але недостатньо, на наш погляд. Їх є десь 8 тисяч назв кожен рік. Тому ми будемо розвивати. Що означає? Що у нас будуть програми підтримки українських молодих авторів, підтримки видавництва українських молодих авторів і таке інше. У нас будуть програми підтримки перекладу з іноземної мови на українську»" - анонсує Бородянський.

Нагадаємо, за даними опитування КМІС більшість дорослих жителів України (60%) протягом останнього року не прочитали жодної книги (електронній або друкованій) і не відвідували ні бібліотеки, ні книжковий магазин.