Від наслідків куріння електронних сигарет півтори тисячі людей проходять лікування - медики.
У США за офіційними даними станом від електронних сигарет загинули вже 33 людини.
Смерть від вейпів: цьогоріч зафіксовано 33 летальних випадки
Про це повідомляє Центр з контролю і профілактики захворювань США.
Зазначається, що від наслідків куріння електронних сигарет півтори тисячі людей проходять лікування.
«Про смерті від електронних сигарет повідомляють у 24 штатах. Проблему посилює і те, що медики поки не можуть визначити точну причину масових смертей. Найвірогіднішим фатальним фактором називають масло з вітаміном Е в сумішах з марихуаною, яку вживали загиблі люди», - йдеться у повідомленні.
Наразі вейпи вже заборонили в ряді штатів.
24 серпня 2019-го у США зафіксували перший випадок смерті від тяжкої респіраторної хвороби, яка була спровокована курінням електронної сигарети.
Електронна сигарета з'явилася в нашому житті, здається, зовсім недавно - в 2004 році. Але якось непомітно вже встигло вирости ціле покоління підлітків, які народилися в світі, де e-cigarette - звичайне і звичне явище.
В останні роки боротьба з тютюнопалінням розгорнулася зовсім не на жарт. Все більше людей відмовляються від «класичних» сигарет на користь парогенераторів. Причому число їх зростає просто неймовірними темпами. За даними аналітичної компанії Euromonitor, в 2011 році число вейперов було близько 7 млн осіб, а до 2018 року досягло вже близько 45 мільйонів!
Європейський союз поки керується директивою від 2001/95 / EC (6) про безпеку споживчої продукції. Відповідно до неї, кожна країна має право вирішувати, самостійно як врегульовувати це питання.
Більшість країн Європи або ніяк не регулюють вейпінг законодавчо (Андорра, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Україна, Боснія і Герцеговина, Ліхтенштейн, Молдова, Монако, Монте-Негро, Сан-Марино), або парити дозволяють (Австрія, Болгарія, Кіпр, Чехія, Естонія , Німеччина, Греція, Італія, Люксембург, Македонія, Польща, Португалія, Румунія).
У США електронні сигарети (ЕС) знаходяться в категорії нерегульованих тютюнових продуктів, і кожен штат сам визначає, можна або не можна торгувати і використовувати на його території вейпи.
У більшості країн Центральної і Південної Америки ситуація хитка. Більшість країн поки не визначилися зі ставленням до вейпінгу, але ряд держав вже ввели заборони на електронні сигарети.
Канада буде вам дуже не рада, якщо ви спробуєте перетнути її кордону з вейпом в багажі. Офіційно митних заборон на ввезення особистого мода (батареї ЕС) немає, але це не означає, що контроль вас пропустить. Лобі проти вейпінга там дуже сильне.
Австралія відносить нікотин до отруйних речовин, будь-який його оборот в країні заборонений.
Далеко не скрізь відношення до вейпінгу лояльне. Багато країн Латинської Америки, такі як Аргентина, Бразилія, Колумбія, Мексика, Панама і Уругвай, забороняють імпорт, продаж і рекламу вейпів і не має значення, з нікотином вони або без. У Сурінамі і Бразилії вони повністю заборонені.
Бельгія, Канада, Данія, Нідерланди, Норвегія - тут заборонено і поширення, і реклама вейпов. В Ізраїлі можна як імпортувати, так і продавати e-cigarretes.
Але саме суворе ставлення до вейпінгу в Азії. У Брунеї за продаж парогенератора ви можете отримати штраф до $ 10 000.
Гонконг хоч і є частиною Китаю, але, на відміну від «великого брата», розглядаєнлнктронні сигарети, як отруту. Там вони категорично заборонені. За продаж і зберігання ви можете отримати штраф до 100 000 гонконгських доларів або відправитися на два роки за грати.
Індонезія, Іран, Туреччина, Сінгапур, ОАЕ, включаючи і знаменитий туристичний рай - Дубаї, забороняють рекламувати, продавати і використовувати вейпи. В ОАЕ, Катарі, Омані та Саудівській Аравії були випадки, коли електронні сигарети конфіскували на в'їзді.
Деякі азіатські країни не так давно посилили заходи проти вейпінга - це Індія, Філіппіни, Ліван, Камбоджа і В'єтнам. В Індії та на Філіппінах навіть за зберігання рідини передбачений арешт.