Протягом червня-вересня президент Володимир Зеленський змінив голів обласних держадміністрацій майже у всіх областях - в 22 з 24. При цьому 14 областей отримали повноцінних нових голів ОДА, а вісім поки що залишаються з т.в.о. (тимчасово виконуючими обов`язками).
Процес про-зеленення очільників областей, ще не закінчено, але вже близький до завершення , що дозволило виданню "Ділова столиця" зробити рейтинг губернаторів України.
Рейтинг ппроведений за підсумки першого півріччя 2019-го року.
Про що розповідає рейтинг.
«ДС» ґрунтується тільки на загальнодоступних даних Держстату та його територіальних органів. Порівняння регіонів проводиться по 20 критеріям.
З них 11 критеріїв, тобто більше половини, характеризують зміни (у відсотках) в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Це динаміка народжуваності і смертності населення, чисельності штатних працівників, реальної зарплати, капітальних інвестицій, будівельної, промислової і сільськогосподарської продукції, нефінансових послуг, обороту роздрібної торгівлі, експорту товарів і послуг. Перераховані показники дають уявлення про те, поліпшується або погіршується стан справ у відповідних сферах в різних регіонах в поточному році.
Решта дев'ять критеріїв описують нинішню ситуацію безвідносно до торішніх цифрам. Два критерію стосуються штатних працівників юридичних осіб. Це середньомісячна зарплата за період з початку року і заборгованість із зарплати на одного працівника на кінець періоду. Ще один критерій, що характеризує ситуацію на ринку праці, - рівень безробіття населення працездатного віку (за методологією Міжнародної організації праці) згідно з останніми наявними даними.
Крім того, шість критеріїв говорять про досягнення на душу населення за звітний період. Це капітальні інвестиції, приріст прямих іноземних інвестицій у вигляді акціонерного капіталу, загальна площа прийнятих в експлуатацію нових житлових і нежитлових будівель, обсяг будівельної продукції та обсяг експорту товарів і послуг. Ці показники характеризують досягнутий рівень і подальші перспективи соціально-економічного розвитку регіонів.
Як і в минулі роки, порівнюються показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) . Всі цифри для рейтингу беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів\.