У Коломиї висадять мініпарк з найстаріших у світі цілющих дерев - гінкго

25 жовтня у місті Коломия в парку Шевченка висадять 150 дерев гінкго.

Саджанці Коломиї подарував місцевий активіст Володимир Бондаренко, який вже не перший рік займається зеленим господарством. Рослини пророщував сам із насіння, зараз саджанцям 5 років про це повідомляє  пресслужба Коломийської міської ради.

 "Це дуже щедрий подарунок місту, - каже Ігор Слюзар міський голова Коломиї. -Приємно, що в нашому місті проживають люди, небайдужі до екології та благоустрою міста. Я дуже вдячний Володимиру Бондаренку, гадаю, коломияни ще не одне десятиліття будуть подумки дякувати нам всім за парк гінко".

Дерева гінкго не тільки шалено красиві восени, але й мають цілющі властивості. Міські урядники більше тижня радились, де краще висадити. Врешті зупинилися на паркових алеях біля Шевченківського озера. Там, за попередніми підрахунками, можна висадити біля 150 дерев. Ще 50 саджанців передадуть селам нашої ОТГ: Воскресінцям, Шепарівцям, Іванівцям, Товмачику та Саджавці. По 10 – на кожне село. Їх висадимо у центрі сіл.
До слова, у міському парку ім. К. Трильовського росте реліктове гінкго, вік якого сягає 150 років.

Щоосені коломияни «полюють» на його цілющі листки. Але, як виявилось, жовтий лист не має потрібних лікувальних властивостей. Найцінніші – зелені, зібрані з дерева перед заморозками. Саме з них виготовляють бальзами та піґулки для покращення роботи серцево-судинної системи.

Довідка.

Гінкго - походить з Китаю -це найдавніший вид дерев з усіх, що ростуть нині на Землі. В юрському періоді, понад 200 мільйонів років тому, вони росли в Азії, Європі, Північній Америці й навіть у Гренландії, а найбільшого поширення досягли в мезозої, у період царювання динозаврів, іхтіозаврів і птерозаврів. Тому його називають “живою викопною рослиною”. До четвертинного періоду (1,6 млн. років тому) з усіх видів залишився тільки цей один вид, хоча відомо, що в родині було ще близько 18 видів.

Приблизно 7 млн. років тому гінкго зник у Північній Америці, дещо пізніше – 2,5 млн. років тому – в Європі. Гінкго вважалось вимерлим до 1691 року, доки його не виявили в Японії.

Гінкго – це єдине унікальне дерево, що представляє собою один вид, один рід і одну родину. Рослина є реліктовою та ендемічною, є пам'яткою природи світового значення і занесене до Червоної книги світу.

Гінкго – єдиний нині живий представник “перехідної ланки” між папоротями й хвойними, тобто це є попередник сучасних хвойних рослин.

Назва роду Ginkgo в перекладі з японської означає «срібний абрикос», пов'язана зі схожістю насіння гінкго на абрикосові плоди з сріблястим опушенням.

Лікувальні властивості гінко білоба використовуються в сучасній медицині багатьох країн. Основною лікарською сировиною є листя.

Лікувальні властивості гінкго:

  • Це потужний антиоксидант. Він бореться з вільними радикалами навіть ефективніше вітаміну Е і запобігає передчасному старінню, запобігає окисленню ліпопротеїдів низької щільності і розвитку атеросклерозу судин.
  • Покращує кровообіг як в великих судинах - венах і артеріях, так і в капілярах. Завдяки цьому відновлюється постачання киснем всіх органів і тканин. Покращується дихання і робота серця, стабілізується серцевий ритм, відновлюється мозкова діяльність, пам'ять та інтелектуальні здібності. Уповільнює розвиток хвороби Альцгеймера.
  • Допомагає при запамороченнях, зниженні слуху і зору. Є ефективним при лікуванні імпотенції, переміжної кульгавості, передменструального синдрому, безсонні і депресії. Знімає напади бронхіальної астми, оберігає печінку, полегшує стан при геморої.
  • Покращує реологічні показники крові, перешкоджає склеюванню тромбоцитів і утворенню тромбів.
  • Знижує споживання інсуліну і є незамінним компонентом у лікуванні діабетичної ангіопатії.
  • Стримує розвиток метастазів при злоякісних пухлинах.
  • Застосовується в косметології. Використовується в складі косметичних засобів, що запобігають старінню шкіри, ефект «апельсинової кірки» і набряклість.