Буває, що чутливість проявляється внаслідок стертості зубної емалі, опускання ясен, появи відколів і тріщин зубної поверхні. Навіть зміна холодного на гаряче або кислого на солодке може викликати хворобливі відчуття, благо, що все це лише на короткий час.
Такі відчуття виникають через стертість дентину - шару, найбільш близького до нервової сітки зуба. Дентин містить велику кількість пор і трубочок, які пронизують зуб від його шапки до центру.
Щоб зрозуміти дійсну причину чутливості, слід звернутися до стоматолога - можливо, якась частина зуба запалена й саме її лікування вже може розв'язати проблему. Якщо після лікування ясен і зубної тканини чутливість не проходить або не проходить повністю, тоді застосовуються інші способи відновлення дентину.
I. У стоматологічній клініці.
Лак, гель або паста з фтору. Гель поміщається у спеціальну капу і надівається на зубний ряд. Так Ви сидите 3-5 хвилин, і за цей час зуби вбирають високу концентрацію фтору, яка забезпечує герметизацію поверхні дентину і створення бар'єру для стимулів, що викликають чутливість. Лак наноситься спеціальним пензликом стоматологом і може наноситися на конкретні чутливі зуби, а не на всю щелепу.
Десенсибілізація кореневої тканини. Відкрита поверхня зубних коренів може бути оброблена спеціальним розчином фтору або навіть шаром стоматологічного цементу. Для цього типу лікування потрібна анестезія.
Пластика ясен. Якщо ясна біля кореня зуба опустилися дуже сильно, можна трансплантувати клапоть ясен з іншого місця для прикриття кореня.
Лікування кореневих каналів. Якщо біль не проходить ні після фторидних паст, ні після закриття коренів, значить проблема може бути в зараженні кореневих каналів (зазвичай професійний стоматолог при глибокій діагностиці відразу здатний розрізнити симптоми чутливості від симптомів карієсу і пульпіту. Зверніть на це увагу під час першого прийому). Коли зараження кореневих каналів буде усунуто, чутливість зуба зникне.