Ураїнський стартап з перевірки англійської граматики Grammarly експерти оцінили у понад 1 мільярд доларів.
Про це повідомляє TechCrunch.
Гендиректор компанії Бред Гувер підтвердив виданню цю суму. Також стартап, послугами якого користуються 20 млн людей, залучив 90 млн доларів інвестицій.
Grammarly вже залучав 110 млн доларів інвестицій у 2017 році.
"Ми не продаємо або не здаємо в оренду дані користувачів третім сторонам з будь-якої причини, в тому числі для доставки своїх оголошень. Наша бізнес-модель - це модель freemium, в якій ми пропонуємо безкоштовну версію нашого продукту, а також Grammarly Premium та GrammarlyBusiness, які є платними.
"Єдиний спосіб, як Grammarly заробляє гроші, це підписки", - заявив речник компанії.
Довідка.
Grammarly — онлайн-сервіс перевірки правопису і граматики англійською мовою, розроблений і запущений 2009 року. Сервіс підвищує якість письмового спілкування, пропонуючи виправлення, які роблять текст граматично, стилістично і структурно правильним.
Стартап Grammarly заснований в Києві у 2009 році трьома українцями — Олексієм Шевченком, Максимом Литвиним та Дмитром Лідером.
Grammarly добре відомий за кордоном. Західні видання включають його в список найуспішніших технологічних компаній України. Усередині країни діяльність проекту не дуже помітна
Grammarly представляє з себе платний веб-сервіс, який дозволяє створювати тексти за всіма правилами англійської мови. Програма в режимі реального часу вміє відслідковувати граматичні та синтаксичні помилки, а також неправильно побудовані мовні звороти. Крім цього, програма пояснює, чому цей оборот краще не використовувати і рекомендує більш правильний варіант. Продукти Grammarly дуже просто використовувати: потрібно тільки скопіювати будь-який уривок англійського тексту в онлайн-форму на сайті або встановити плагін для свого браузера, після чого перевірка правопису запрацює в Gmail, Facebook та інших сервісах. Алгоритм виділить потенційні помилки в тексті і запропонує виправлення, щоб користувачі могли зробити усвідомлений вибір – виправляти чи помилку і як саме.
Що цікаво, 60-70% користувачів сервісу – це жителі англомовних країн і так звані носії мови. Понад два мільярди людей по всьому світу користуються сервісами для перевірки правопису.
Експерти не виключають, що незабаром фінансові успіхи і стабільне зростання Grammarly помітять гіганти глобального IT-ринку, зацікавлені в розвитку мовних технологій. «Grammarly не унікальна, але дуже корисна в практичному плані, і в майбутньому компанія може бути поглинена розробниками офісних додатків – наприклад, такими, як Google або Microsoft»