Про це повідомив директор КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича" Михайло Ковтун у Facebook-спільноті "Тлумаччина туристична".
"Щойно повернувся з м.Київ, де представляв Дністровський регіональний ландшафтний парк на Міжнародному туристичному салоні UITM 2019.
Натрапив на фото Ганна Лупипса Лупипсів нижнівського млина. Ще декілька років тому пропонував відновити його, як туристичний об'єкт. Знаю, що деякі елементи млина збереглися; дещо з нього є у місцевих жителів. Але найбільшою проблемою є те, що він знаходиться на приватній земельній ділянці.
Так ото ж - давайте все ж таки це зробимо. Особливо, це стосується жителів с.Нижнів. Варіантів, як його відновити є багато, як і нюансів. Пропоную зібратися в с.Нижнів та більш конкретно обговорити цю тему. Хто готовий, пишіть в коментарях! Також вказуйте, коли краще зробити зустріч" - написав активіст на своїй сторінці у Facebook.
Як розповів Михайло Ковтун кореспонденту Укрінформу, старий водяний млин стоїть біля річки Млинівка, за 200 м до Дністра. За легендами місцевих жителів, на цьому млині ще козаки мололи порох. Відтак, припускають, що водяний млин тут стояв ще у XVII столітті. За радянської влади водяний млин належав колгоспу. Ще у 1990-х селяни пам’ятають старого мельника, який тут молов борошно на хліб, а з початком приватизації млин опинився на господарській землі. У 2003 році, після чергової повені, млин зламався і став нікому не потрібним.
"Відновити цей млин - означає дати йому друге життя", - стверджує Михайло Ковтун і водночас зізнається, що зробити це буде не просто.
Усе, за його словами, зводиться до того, що млин стоїть на приватній землі. Господар не має наміру його ремонтувати, а активісти не можуть зайти на приватну власність. Тому єдиний вихід, каже Михайло Ковтун, звернутися до місцевої влади.
"Млин - пам'ятка архітектури місцевого значення. За можливості, можна викупити, або просити, щоб власник передав чи повернув млин у комунальну власність села для того, щоб можна було вкладати в неї кошти. Є ще можливість зробити його діючим", - переконаний Михайло Ковтун.