Таку можливість отримали діти – переможці Всеукраїнського конкурсу історій серед дітей з діабетом «Діабет. Твоя історія», ініційований Санофі в Україні.
18 дітей з цукровим діабетом 1 типу з різних областей України взяли участь в навчально-оздоровчому таборі «ДіаКемп» в Кам’янці-Подільському. Із Івано-Франківської області учасницею стала Анна Руденська (12 років). Під час перебування в таборі діти з діабетом здійснили політ на повітряних кулях, цим самим довівши всім і, в першу чергу, собі, що діабет – не завада будь-яким висотам, пише Галка.
Мета конкурсу – підтримати бажання сучасних дітей писати тексти для блогів та дати можливість їм проявити свої письменницькі здібності, що сприяє їх творчій самореалізації та є додатковою терапією при діабеті. Адже життя дітей з діабетом 1 типу супроводжується стресом від щоденного контролю хвороби, і написання блогів – це одна з можливостей, завдяки якій вони можуть поділитися зі світом власними думками, почуттями та переживаннями.
Історії дітей оцінювало журі в складі 38 лікарів-ендокринологів з різних куточків України та творче журі, до складу якого ввійшли відомі українські письменники: Іван Андрусяк, Сашко Дерманський та журналістка Ірина Стороженко. Журі вразив зрілий погляд дітей на світ та їх відповідальний підхід як до написання історій, так і до контролю хвороби.
У листах до лікарів діти з діабетом висловлювали вдячність та глибокі емоції, чим надихнули лікарів налагодити зі своїми маленькими пацієнтами ще тісніше партнерство. Адже роль лікаря в житті дитини з діабетом є не менш важливою, ніж роль батьків, бо успішність лікування та досягнення цілей терапії великою мірою залежить саме від них.
Переможець конкурсу «Діабет. Твоя історія» Любомир Тихончук так написав про вдячність лікареві у своїй конкурсній роботі:
Надія Муляр, лікар-ендокринолог Хмельницької дитячої лікарні, поділилася своїми враженням від супроводу дітей під час «ДіаКемпу»:
Близько 422 млн людей у світі живуть з діабетом. В Україні офіційно зареєстровано майже 1,3 мільйона пацієнтів, а ще втричі більше людей не знають про свою хворобу. 9 500 дітей живуть із цукровим діабетом 1 типу і ця кількість продовжує зростати. Саме тому про діабет варто говорити як про глобальну проблему, збільшуючи обізнаність про хворобу, інтегруючи пацієнтів із діабетом в активне суспільне життя та ініціативи, покликані запобігати хворобі.