Таємниці функціонування Інтернет речей тут осягатимуть студенти нової спеціальності “Інформаційні системи та технології”.
“Потреба в такій лабораторії зумовлена тим, що фахова підготовка спеціалістів за цією спеціальністю передбачає багато дисциплін, які охоплюють напрямок Інтернету речей. Він зараз найновіший і найбільш затребуваний”, – розповідає завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем (ІТТС) Леонід Заміховський.
“На відміну від інших лабораторій, які працюють при кафедрі ІТТС ІФНТУНГ – “Siemens”, “Honeywell”, “Phoenix-Contact” – технічні засоби тут мініатюрні. Адже давачі (сенсори) промислові і для Інтернету речей за габаритами співставити неможливо – їх розміри дуже малі. Це сенсори, елементи, які сприймають фізичні величини, й виконавчі механізми, які дають можливість управляти. Лабораторія – навчальна, але використовуватиметься й з дослідницькою метою”, – зазначає завідувач.
До створення нової міжкафедральної лабораторії долучилися ТОВ «Західний Інженерно-Технічний Центр» (Західний ІТЦ) й будівельна компанія ТОВ «Галкомбуд».