"Мовний код нації": Павло Гриценко про глибинні, історичні витоки української мови

Розповідь про те, коли і як починалась історія української мови від доктора філологічних наук, професора, директора інституту української мови НАН України, Павла Юхимовича Гриценка.

Відомий мовознавець висловив переконання, що, незважаючи на різні антиукраїнські укази, українська мова була, є і буде. “Українська мова є і прибуде у віках, бо вона спирається на глибоку історію, велику суспільну підтримку. Майбутнє в неї є, і воно світле. Але ця мова вимагає наших рук, терпіння, чину. Ми любимо Господа не тільки в його славі, а й в його хресному шляху. Якщо мова наша потрапляє на хресну дорогу, тоді вона ще більше потребує нашої підтримки і любови. То ж любімо її!”, – сказав Павло Гриценко.

Лише факти, докази того, звідки коли і як формувалася українська мова. А також про культуру письма і культуру писемності на теренах української території які сягають давніх давен у дуже цікавій розповіді для IDEALIST.media.

У другому сюжеті Павло Гриценко також розповідає про минуле, сьогоднішнє та майбутнє української мови, її особливості та пояснює її красу.

"Треба дбати не про латинізацію, а про донесення надбання української культури”.

В наступному сюжеті Павло Гриценко розповідає про графіку української писемності, про кирилицю, її історію і витоки. А також, коментує слова міністра МЗС України, щодо впровадження латиниці в українській мові.

“Як досягти мовної гармонії у нашому суспільстві”

Про стан української мови у сьогоденному українському суспільстві. Закон Ківалова-Колісніченка скасований, а нового ще немає. Яким чином поширювати мову в нашому суспільстві дивіться в сюжеті нижче:

“Конституція України, розвиток мови визначила правильно”.

Павло Гриценко розповідає про те як визначено положення про мову в головному законі країни – Конституції України. Згадує конституцію Пилипа Орлика та робить екскурс в історію, а також акцентує увагу які є сьогоденні мовні проблеми України та як їх потрібно законодавчо врегулювати.

“Ми маємо думати про себе в державі і про державу” (До Дня незалежності України)

Доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко розповідає, про суть святкування Дня Незалежності України. Про свято, Україну і виклики які перед нею стоять.