Здавалося б, що можна зробити ниткою, вселеною в голку: хтось може лише зашити дірку, а інші руки можуть створити шедевр.Ось такі шедеври створює коломиянка Олеся Сахро.
Мисткиня каже, що коли голка потрапляє до її рук, а навколо вальсують нитки усіх можливих кольорів та відтінків, то час зупиняється і вона поринає у світ своє мрії пише 0342.ua з посиланням Ukrainian People.
Останні 12 років пані Олеся і вишивка – нероздільні. За цей творчий період відбулося багато виставок як в Україні, так за її межами, зокрема у Канаді, Парижі, Великобританії.
Картини, вишиті Олесею Сахро, є у багатьох приватних колекціях, навіть у глави дому Габсбургів та всесвітньовідомого дизайнера Кензо Такада.
УУ чому ж таки секрет спитаєте ви? Секрет у неповторній техніці, яку вдалося запатентувати. А це, як розповідає жінка, справа не з легких.
Дивлячись на сумку, можна з упевненістю сказати, що це картина олійними фарбами, ось ці маленькі мазки якраз і створюють ефект «вау». Лише є одна відмінність: замість фарби – нитка.
-Ви вмієте малювати?
-Ні, – відповідає мисткиня. – Я захоплююся живописом, але сама не малюю.
Сьогодні основний акцент жінка ставить на лінійку сумок Sakhro bags.
-В один момент я зрозуміла, що хочу вийти зі стін галерей і приватних колекцій, і вийти на вулицю, дати можливість всьому світу отримати насолоду від цієї краси. Так і розпочала роботу над сумками.
Сьогодні вже налагоджений цілий процес: від вибору шкіри до фурнітури, які ніби виконують функцію рами для картини, яку створить пані Олеся.
-І з таким “чудом” можна вийти в люди.
Щоб створити одну сумку, потрібно, як мінімум: натхнення і 250 годин, понад 70 кольорів і відтінків ниток ДМС та ескіз.
Нитки мають свою магію, під кожним нахилом – інший відтінок, так один колір має 4-5 відтінків.
За рік вдається вишити 6-7 сумок, купити їх можна особисто у пані Олесі або в бутіку в Києві. Вартість однієї сумки може сягати 1 500 євро і вище.
-Про що ви мрієте зараз?
-Можливо банально, але я мрію просто сидіти собі в хаті і вишивати. Щоб у мене не «гавкав» холодильник і насос, щоб побут, одним словом, не відволікав мене від вишивання. А ще поїздки, виставки – це все мене вимотує, але є необхідною частиною мого життя, – розповідає Сахро.
-Коломия – це такий мій острів спокою і творчості. Тут кожен ранок розпочинається з прогулянки на озері і роздумів, а далі – вишивка. Щастя – коли є мама поруч і син, який підтримує і цінує мою творчість.
Часом я можу по 20 годин на добу вишивати, але це коли так серйозно входжу в азарт. Я ніколи не знаю, якою буде вкінці моя робота, бо в процесі народжуються нові ідеї.
Основне, у чому Олеся Сахро переконана, що вишивка для неї – це не робота, не хобі, не захоплення, це – її життя.