Близько 400 людей звернулося за безкоштовною консультацією медиків. Саме цими вихідними днями на Вічевому майдані відбувався захід «Цінуй життя», вже не вперше влаштований івано-франківським медичним закладом «БРАСС».
Захід передбачав безкоштовні консультації медиків різних спеціальностей. У спеціальному наметі можна було отримати відповіді на запитання щодо проблем здоров’я, самопочуття та зовнішності.
Щодо результатів консультацій, коментує Станіслав Онищук,організатор заходу.
«Два дні до нас не зменшувалася черга бажаючих. Були люди різного віку, і чоловіки і жінки, проте переважно люди, старші 50-ти років. Дехто приходив з дітьми.
Серед основних причин звернення були:
- Біль у ногах, набряки ніг, наявність варикозно розширених вен;
- Бажання профілактично проконсультуватися з сімейним лікарем щодо стану здоров’я – виміряти рівень цукру, артеріальний тиск;
- Чимало людей також зверталися з причини наявності на шкірі незрозумілих новоутворень, висипів чи плям. Багато йшли з метою пройти перевірку родимок.
Чоловіків, що бажали проконсультуватися, було менше, ніж жінок. Здебільшого віком 35-50 років.
Зверталися вони, в основному, через варикозну хворобу. Були і чоловіки, які хотіли пройти консультацію лікаря-венеролога.
Також були батьки, які приводили своїх дітей. У більшості випадків причина звернення – бажання обстежити родимки малечі (проте, потрапивши до лікаря, усією сім’єю проходили дерматоскопічне обстеження новоутворів шкіри).
Цікавим є те, що були пацієнти (і таких було доволі багато), які приносили фотографії своїх близьких, що мають певні патології, для того, щоб лікар міг хоча б зорієнтувати, що робити далі та куди звертатися. Судинний хірург проекту Ярослав Богак розповідає, що йому запам’яталася пацієнтка, яка показувала на екрані телефона фото стопи свого чоловіка з важкою стадією діабетичної ангіопатії. Її чоловік через недугу не мав можливості прийти в намет особисто, але хоча б у такий спосіб жінка отримала певні інструкції щодо подальших дій. Схоже відмічає і лікар-хірург Дмитро Колодій, до якого в ці дні багато людей зверталися з фотографіямиродимок та інших новоутворень на шкірі.
Завданням лікарів було визначати причини звернень людей та рекомендувати їм подальші дії для вирішення виявлених проблем. Причому ми рекомендували їм як консультації вузьких спеціалістів, так і звертатися до сімейного лікаря, з ким у людей підписані декларації. Вчасне звернення дає більші шанси на відносно легке лікування.
Приємно здивувало те, що багато людей прийшло, побачивши на наметі плакат «Психолог». Причина скарг людей полягала у різних формах депресій. Сам факт того, що було багато охочих отримати консультацію психолога, свідчить про негативну тенденцію щодо психологічного здоров’я, однак те, що люди розуміють потребу в консультації психолога – є позитивним сигналом, так як свідчить про поступове руйнування стереотипу психологічних консультацій як чогось такого, що викликає насмішки близьких чи знайомих.
Впродовж двох днів - весь час був у наметі. Моє враження – кожен з тих, хто стояв у черзі (а стояти треба було не менш 1,5 год), був там завдяки бажанню бути здоровим. І вже само по собі те, що людина шукає консультації лікаря (чи з приводу болю в ногах, чи з приводу незрозумілої плямки на шкірі, чи з приводу пригніченого настрою) – свідчить, що вона вже на вірному шляху вирішення своїх проблем. Ті люди, які вистояли чергу і таки пройшли консультації медиків, на мій погляд, більш уважно ставляться до себе порівняно з тими, хто проходив повз намет, не звертаючи уваги на цей захід».
Організатор заходу повідомив, що такі соціальні медичні консультації вони проводять регулярно, але цього разу вперше медики приймали на центральній міській площі. Зазвичай вони запрошують бажаючих отримати консультацію в приміщення медичного закладу.
Опис програми соціального медичного проекту, дату та час найближчої консультації можна знайти на веб-сайті клініки «БРАСС», яка організовувала дійство – brass.if.ua