Франківськ став третім по доступності містом для людей з обмеженими можливостями

Доступно.UA разом з Дмитром Щебетюком вже кілька років створюють рейтинг доступності міст для людей з особливими потребами, маленькими дітьми у візочках, та подорожуючих.

"Його вже кілька років з мене витягували журналісти і от я готовий його оголосити. Насправді, це на так легко. Але вже впродовж року ми створимо значно об‘єктивніший Рейтинг Доступності Міст разом з Доступно.UA з чіткими критеріям та параметрами, до якого увійдуть 10 міст з населенням 100-250 тис.чол.", - написав у Фейсбуці Дмитро.

За його словами було важко визначитися, особливо зі Львовом та Вінницею, оскільки Львів комфортніший в певних аспектах, а Вінниця динамічніше і цілеспрямованіше розвивається. Хоч перший також має цю перевагу. Франківськ має позитивні тенденції, і можливо скоро дожене.

Щодо Києва, то він також претендував на перше місце, та від залізничного вокзалу місто зустрічає купою перешкод на шляху. Шляхи на Софійській та Михайлівській площі, цінні історичні пам’ятки, поряд з якими проходять сімейні свята та різні класні заходи також є вкриті бордюрами і значно ускладнюють пересування. А також підземні переходи (біль міста) та ще багато іншого.

Деякі міста були досліджені значною мірою, деякі досить поверхнево. За словами Дмитра. цей рейтинг - є його особистим та суб'єктивним.

До уваги він брав як питання доступного транспорту, тротуарів, закладів, держустанов, так і внутрішнє відчуття безпеки у місті. Зокрема, у Запоріжжі, Кривому Розі, було дуже некомфортно через височенні бордюри, це внутрішньо дуже обмежувало. Варто зазначити, що у тих містах дуже добрі і привітні люди.

Ужгород та Рівне - міста, де все дуже складно, там майже немає натяків на якісь позитивні зрушення, хоча громада Рівного активно впроваджує і наполягає на цьому. А от Ужгород має значно більше фінансових можливостей в тому плані через туристичну складову.

Кожне місто інакше, кожне місто має свої недоліки і переваги. Ті, які посіли останні місця можуть позмагатися з першими і спокійно перемогти у певних пунктах. Однак поки, як є.

А ось і сам рейтинг:

1. Львів

2. Вінниця

3. Івано-Франківськ

4. Київ

5. Кропивницький

6. Черкаси

7. Слов’янськ

8. Чернівці

9. Одеса

10. Тернопіль

11. Хмельницький

12. Кам’янець-Подільський

13. Луцьк

14. Кам’янське

15. Полтава

16. Ужгород

17. Дніпро

18. Харків

19. Павлоград

20. Рівне

21. Запоріжжя

22. Кривий Ріг

23. Чернігів

Також Дмитро зауважв, що навіть міста з верхніх позицій мають дуже багато питань, які потребують вирішення. Там також приймаються, часом, абсурдні рішення. Та тенденція в Україні, все ж, на краще.