Найкращі місця для відпочинк увлітку на Івано-Франківщині (фото)

Тепла пора своєю погодою вкотре нагадує, що час вирушати у мандри.

IGotoWorld.com підібрав варіанти відпочинку в Карпатах влітку. Існує стереотип, що відпочити в горах можна тільки взимку на лижах чи займаючись іншими зимовими видами спорту. Ми спробуємо розвінчати цей міф і переконати, що цього літа ви мусите побувати в українських горах.

Манява

Це маленьке село Богородчанського району, назва походить від слова «манівці», тобто ходити навмання. Що можна побачити: Манявський скит, який датується 17 століттям, його засновником є монах з Афону Йосип Княгиницький. Блаженний камінь із цілющим джерелом, до якого приходять віруючі. А ось головною пам’яткою цієї місцевості є Манявський водоспад – найвищий у Карпатах. Його висота сягає 16 метрів. Також можна відвідати Музей бурого ведмедя у центрі села, цей вид внесений до Червоної книги і зараз перебуває під загрозою вимирання.

Де зупинитись: у селі Манява, на жаль, небагато готелів, можна поїхати в районний центр – Богородчани, де легше знайти нічліг.

1936448_800x600_Vodospad_Manjavskii.jpg

Яремче

Хорошим варіантом для вашого відпочинку в Карпатах стане місто Яремче Івано-Франківської області. Воно є одним із найвідоміших місць відпочинку в Карпатах влітку. Тут поєднується тиша гір, чудові панорами, інфраструктура міста, затишні і комфортні садиби, відпочинкові зони. Туристам пропонується безліч способів провести час: рафтинг, походи в гори, велотуризм, катання на конях та багато іншого.

Що можна побачити:

Дерев’яні церкви: Іллінську та Іоанна Милостивого, збудовані без єдиного цвяха, їх вік відраховують від 16–17 століть. Водоспад Пробій, який своєю красою заворожує, на нього можна дивитися годинами, але цього вам не дасть зробити величезний потік туристів. Найбільший за розміром сувенірний базарчик у Карпатах. Карпатський національний природний парк, де ви зможете цілком поєднатися із природою. Стежку Довбуша протяжністю в 4 км, яка веде до гори Маковиця. Названа на честь ватажка опришківського руху. Музей етнографії та екології Карпатського краю.

2702424_800x600_2702268_800x600_Jaremche-SafronovOleksandr%281%29.jpg

Де зупинитися: у Яремче з цим проблем нема. Відвідувачам міста пропонуються різні санаторії, бази відпочинку, пансіонати, котеджі, звичайні готелі.

Косів

Славне місто Косів Івано-Франківської області просякнуте гуцульським колоритом. Воно по праву може називатися столицею гуцулів. Крім багатої природи та мальовничих краєвидів, Косів славиться виробами народно-декоративного мистецтва, подібних ви не знайдете ніде в Україні. У кожній хаті робляться писанки, різьблені із дерева шкатулки, посуд, вишиваються сорочки, виробляється керамічний посуд, покривала із овечої вовни (ліжник) та багато іншого. Ви звідси не поїдете, нічого не купивши, бо щось цікаве знайдеться для кожного.

Що можна побачити:

Міську гору або ж Замкову, де видно колишній земляний вал і звідки відкривається чудова панорама на місто та гори; Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, Музей визвольних змагань Карпатського краю; сувенірний ринок, що у центрі міста; бджолині диво-хатки, що знаходяться в селі Старий Косів і в яких відбувається лікування хвороб бджолами; у селі Вербовець є Благовіщинська церква 1850 року.

Де зупинитися: якщо ви вже втомлені враженнями, то потрібно шукати нічліг. А щоб це зробити легко, пропонуємо наперед розглянути варіанти житла у місті Косів.

ÐоÑожее изобÑажение

Буковель

Напевно, всі чули про омріяний відпочинок у Буковелі взимку, але тут є чим зайнятися і влітку, коли нема снігу. Це місце служить чудовим об'єктом для релаксу, всі умови створені для того, щоб не думати про сірі будні.

Що можна побачити:

Найбільше штучне озеро в України. Тут можна покататися на водних лижах, катамаранах і т. д. Водоспад Женецький Гук, що у селі Татарів. Розважальний центр «Бука». Мотузковий alpine-park.

Ще в Буковелі пропонують: кінні прогулянки, квадротури, рафтинг, велотури, пішохідні маршрути та багато іншого. Одним словом, все, чого душа туриста забажає. Вам тут не дадуть нудьгувати.

Де зупинитися: в гірськолижному комплексі просто очі розбігаються від варіантів, що тут говорити, краще дивіться самі і обирайте готелі Буковеля.

2702428_800x600_IMG_4615.jpg

Ворохта

Ще одне місце у Карпатах, яке слід відвідати, – це Ворохта. Якщо ви хочете усамітнитися і не бачити нескінченні потоки туристів, то вам сюди. Із Ворохти починається сходження на найвищу гору Карпат – Говерлу.

Що можна побачити:

Старі австрійські мости-віадуки, що збереглися із 19 століття. Шедевр дерев’яної архітектури – церкву Різдва Богородиці 17 століття. Підготовчу базу спортсменів для стрибків із трампліна.

Де зупинитися: відпочинок можна провести у комфортних апартаментах, садибах, готелях зі всіма потрібними для проживання умовами.

2702429_800x600_IMG_4329.jpg

Криворівня

Село Криворівня полюбили ще свого часу Леся Українка, Іван Франко, Василь Стефаник. Власний будинок мав й історик Михайло Грушевський. Знаменитий твір «Тіні забутих предків» Михайло Коцюбинський написав саме у гірському селі Криворівня. Етнограф Володимир Гнатюк називає цю місцевість «Українськими Афінами» через подібність рельєфу до грецьких амфітеатрів. То де ж відпочити в Карпатах влітку, якщо не тут?

Що можна побачити:

  • Церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1719 року, що є класичним прикладом гуцульської народної архітектури.
  • Музей-садибу М. Грушевського та літературно-меморіальний музей І. Франка.
  • Музей «Гуцульська ґражда».

Багато гідів і знавців краю радять довго не думати, де відпочити в Карпатах, і обрати Криворівню. І дійсно, у цьому краю багато музеїв, і не тільки! Приїздіть і переконайтеся у цьому самі!

2702430_800x600_IMG_4508.jpg

Де зупинитися: хороший варіант буде у садибі у Зумера, якість відповідає ціні.

Космач

Івано-Франківська область – просто рай для дослідження Карпат влітку. Родзинка регіону – колоритне гуцульське село Космач Косівського району.

2702433_800x600_IMG_4264.jpg

У цьому селі близько 3000 майстрів народного промислу! Сюди варто приїхати влітку не тільки заради дивовижних гірських панорам, а й щоб взяти майстер-клас одного з численних промислів, наприклад:

  • Писанкарство.
  • Виготовлення сирних коників.
  • Створення трембіти та інших музичних інструментів.
  • Гончарство.
  • Лозоплетіння.

Виготовлення традиційного гуцульського одягу і ще багато інших промислів.

Де зупинитися: ви будете у захваті від цього зеленого еко-будиночка. Садиба «Бутинар» перевершить усі ваші очікування від ідеального відпочинку.

Читайте також:Чотири водоспади Прикарпаття увійшли в ТОП-10 найкращих в Україні