В Україні затвердили 100 сучасних стандартів вищої освіти

Міністерство освіти і науки затвердило 100 сучасних стандартів вищої освіти: 73 – бакалавра та 27 – магістра. Про це повідомляє пресслужба МОН.

Так, зокрема, в стандартах прописано очікувані результати студента для його успішного завершення навчання.

Вказано, що нові стандарти розроблялися з весни 2016 року із залученням понад 800 фахівців з вишів, наукових установ та представників роботодавців.

Завдяки цьому система стає гнучкою, допомагає побудувати роботу так, щоб це враховувало всі сильні сторони та потреби студента. Для університетів – це спосіб досягти більшої автономії, запропонувати більше різнопланових програм.


"Інноваційність цих стандартів в тому, що вони не визначають конкретні курси, які має прослухати студент, їхні обсяги чи форми контролю. У цих стандартах закладено лише одне – результат, який студент має досягти після закінчення навчання. Як йти до цього результату – справа вишу та студента.

Завдяки цьому система стає гнучкою, допомагає побудувати роботу так, щоб це враховувало всі сильні сторони та потреби студента. Для університетів - це спосіб досягти більшої автономії, запропонувати більше різнопланових програм", - зазначили у міністерстві.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, процес довго не міг зрушити з мертвої точки, оскільки не було Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Загалом наразі розроблено 266 стандартів вищої освіти освітніх ступенів бакалавра, магістра та доктора філософії.